Liga Narodów siatkarzy: Polska - Portugalia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Narodów siatkarzy: Polska - Portugalia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfra Sport

Siatkarze reprezentacji Polski w niedzielę zmierzą się z Portugalią w ramach turnieju Ligi Narodów. Spotkanie będzie idealną możliwością dla selekcjonera Vitala Heynena na wypróbowanie nowych ustawień czy rozegrań, gdyż Polacy wywalczyli już awans do turnieju finałowego. Transmisja meczu Polska - Portugalia w Polsacie Sport o 16:45.

Wszystko za sprawą korzystnych rozstrzygnięć w innych meczach Ligi Narodów. Francja wygrała z Włochami (3:1), a Brazylia pewnie ograła Kanadę (3:0) i dzięki temu Biało-Czerwoni awansowali do turnieju Final Six w Chicago. Impreza odbędzie się w dniach 10-14 lipca, a zagrają w niej reprezentacje: USA (gospodarz), Brazylii, Iranu, Rosji, Francji i właśnie Polski. 

 

W ostatnich tygodniach polscy siatkarze są w znakomitej formie. Mają na swoim koncie passę sześciu wygranych z rzędu i wszystko wskazuje na to, że przedłużą ją w niedzielne popołudnie. Portugalczycy przegrali bowiem siedem ostatnich spotkań i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Ligi Narodów. W 14 meczach zgromadzili zaledwie siedem punktów, a gorsi od nich są tylko Chińczycy.

 

Mecz z Polską będzie dla Portugalii pożegnalnym w Lidze Narodów. Porażka z Japonią (1:3) w ostatnim spotkaniu sprawiła, że zostali oni zdegradowani. W elicie zagościli więc jedynie na rok, gdyż awansowali do niej w ubiegłym roku, zastępując Koreę Południową.

 

Polacy do starcia z Portugalczykami przystąpią po wygranej z Niemcami (3:1). Przyjmujący Aleksander Śliwka po spotkaniu przyznał, że dużą rolę w tym triumfie odegrali polscy kibice, którzy licznie zgromadzili się na trybunach.

 

– Bardzo chciałbym podziękować kibicom, którzy licznie się tu zgromadzili. Tak naprawdę tu w Lipsku graliśmy u siebie. Byliśmy przeważającą siłą na trybunach, byliśmy lepsi na boisku... Cieszy, że wygraliśmy na terenie Niemców, bo oni przed rokiem pokonali nas w Łodzi – stwierdził.

 

Czy polscy fani pomogą zwyciężyć Biało-Czerwonym także w starciu z Portugalią? Przekonamy się w niedzielne popołudnie!

 

Transmisja meczu Ligi Narodów Polska - Portugalia w Polsacie Sport o 16:45. 

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKARZY

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze