PKO Ekstraklasa: Remis Lechii z Olympiakosem w sparingu

W swoim trzecim meczu kontrolnym piłkarze występującej w ekstraklasie Lechii zremisowali w środę w Gdańsku 1:1 (0:0) z Olympiakosem Pireus. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 69. minucie Rafał Wolski, a w trzeciej minucie doliczonego czasu wyrównał Miguel Angel Guerrero.

Strzelec gola dla Lechii zerwał w styczniu więzadło krzyżowe (takiego urazu nabawił się też w lutym ubiegłego roku) i na wiosnę nie pojawił się na boisku. W ekipie biało-zielonych zagrał już prawy obrońca Karol Fila, który wrócił z Włoch z młodzieżowych mistrzostw Europy.

W zespole trenera Piotra Stokowca nie wystąpili Romario Balde i Ariel Borysiuk. Ten pierwszy, który wrócił z wypożyczenia z Associacao Academica de Coimbra, bierze udział z reprezentacją Gwinei Bissau w rozgrywanym w Egipcie Pucharze Narodów Afryki, natomiast Borysiuk (na wiosnę wypożyczony był do Wisły Płock) rozwiązał w środę kontrakt.

Poza Borysiukiem z trzeciej drużyny ekstraklasy minionego sezonu odeszli także obrońcy Joao Nunes, Steven Vitoria i Mateusz Lewandowski oraz boczni pomocnicy Michał Mak i Konrad Michalak. Ponadto umowę rozwiązał wypożyczony ostatnio do Lecha Poznań Rafał Janicki.

Na spotkanie z wicemistrzem Grecji gdańszczanie zjechali z drugiego zgrupowania we Władysławowie, które potrwa do soboty. Na jego zakończenie biało-zieloni zmierzą się z drugoligową Bytovią Bytów.

We wcześniejszych sparingach lechiści zremisowali 1:1 z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice oraz przegrali 0:3 z trzecim zespołem ligi Izraela Hapoelem Beer Szewa.

Na otwarcie sezonu gdańszczanie zagrają w sobotę 13 lipca w Gliwicach z mistrzem kraju Piastem, a stawką tej konfrontacji będzie Superpuchar Polski. Z kolei w inauguracyjnym meczu ekstraklasy w piątek 19 lipca o 20.30 spotkają się w Łodzi z beniaminkiem ŁKS.