Legia Warszawa poznała pierwszego europejskiego rywala w sezonie 2019/2020

Piłka nożna
Legia Warszawa poznała pierwszego europejskiego rywala w sezonie 2019/2020
fot. CyfraSport

Za nami spotkania rundy wstępnej eliminacji Ligi Europy. Jeden z dwumeczów miał wyłonić pierwszego europejskiego rywala Legii Warszawa w sezonie 2019/2020. Europa FC z Gibraltaru odrobiła straty z pierwszego spotkania i wyeliminowała Sant Julię z Andory po przekonującym zwycięstwie 4:0.

Pierwsze spotkanie kopciuszków zakończyło się na korzyść zespołu z Andory, który triumfował 3:2 przed własną publicznością. Mimo, że to goście dwukrotnie byli na prowadzeniu, a gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę - zwycięską bramkę udało się zdobyć w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.
 
Na tym jednak szczęście zespołu z Andorra la Vella się zakończyło. W rewanżu lepszy był wicemistrz Gibraltaru, który nie pozostawił żadnych wątpliwości i wygrał aż 4:0 odrabiając straty z nawiązką.
 
Europa triumfowała po golach Gallardo, Tjaya De Barra, reprezentanta Gibraltaru Liama Walkera i Juanpe. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Jonny'ego.
 
To właśnie zespół z Victoria Stadium będzie więc rywalem Legii w pierwszej rundzie el. Ligi Europy. Pierwszy mecz wicemistrzowie Polski zagrają na wyjeździe 11 lipca, a rewanż odbędzie się tydzień później w Warszawie.
 
Do głównej drabinki eliminacji awansował też inny zespół z Gibraltaru. We wtorek St. Josephs sensacyjnie wyeliminował faworyzowaną Prishtinę z Kosowa (1:1 i 2:0).
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze