Arka Gdynia zremisowała z niemieckim trzecioligowcem

W rozegranym w sobotę w Gniewinie meczu kontrolnym Arka Gdynia zremisowała 2:2 (0:0) z beniaminkiem niemieckiej trzeciej ligi Chemnitzer FC. Był to czwarty sparing rozegrany przez 13. w poprzednim sezonie drużynę piłkarskiej ekstraklasy.

Bramki dla Arki zdobyli Maciej Jankowski w 56. i Marcus Vinicius w 79. minucie z rzutu karnego.

To był czwarty sparing rozegrany przez podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego w przerwie letniej. Wcześniej gdynianie pokonali 3:1 drugoligową Elanę Toruń, przegrali 1:4 z Pogonią Szczecin oraz zwyciężyli 1:0 pierwszoligową Chojniczankę Chojnice.

Od czwartku żółto-niebiescy przebywają na zgrupowaniu w Gniewinie, które potrwa do 12 lipca. Na obozie arkowcy zmierzą się jeszcze we wtorek z występującą w drugiej lidze Olimpią Elbląg oraz na jego zakończenie zagrają z beniaminkiem ekstraklasy Irlandii Północnej Larne FC. Odwołany został natomiast zaplanowany na 15 lipca mecz kontrolny z Beitarem Jerozolima.

W niedzielę po południu arkowcy wrócą do Gdyni, bo tego dnia zaplanowano główne uroczystości związane z 90-rocznicą powstania klubu. Obchody rozpoczną się o godz. 16 na Skwerze Arki Gdynia, natomiast o 18 nastąpi start do „Biegu Arkowca” – na dystansie 1929 metrów rywalizować będzie 500 osób.

Z kolei o 19.29 na popularnej „Górce” na poprzednim stadionie Arki przewidziano VIII Spotkanie Międzypokoleniowe połączone z tradycyjną prezentacją zespołu. Całość zwieńczy piknik na skwerze.

Trwa także plebiscyt na drużynę 90-lecia. Głosować można do 5 sierpnia na klubowej stronie na podanych 42 zawodników. Jubileuszowa „11” zostanie zaprezentowana w połowie sierpniu podczas ligowego meczu na własnym stadionie z Lechem Poznań

Na inaugurację ekstraklasy żółto-niebiescy podejmą w piątek 19 lipca o godz. 18 Jagiellonię Białystok.