Puchar Narodów Afryki: Obrońca trofeum odpadł z turnieju

Piłkarze Kamerunu nie obronią tytułu w Pucharze Narodów Afryki. "Nieposkromione Lwy" przegrały w Aleksandrii z Nigerią 2:3 w 1/8 finału, mimo że na przerwę schodziły prowadząc 2:1. Wieczorem gospodarz Egipt zmierzy się z RPA.

W 19. minucie Nigeria objęła prowadzenie po trafieniu Odiona Ighalo, ale pod koniec pierwszej połowy Kameruńczycy zdobyli dwa gole - najpierw na listę strzelców wpisał się Stephane Bahoken (41.), a następnie Clinton Njie (44.).

Jednak między 63. a 66. minutą Nigeryjczycy wyprowadzili dwa kolejne "ciosy" - do siatki trafili Ighalo (po raz drugi tego dnia) oraz Alex Iwobi.

Spotkanie Egipt - RPA w Kairze rozpocznie się o godz. 21. Jego zwycięzca trafi w ćwierćfinale właśnie na Nigerię.

Wcześniej wyłoniono już pierwszą parę 1/4 finału. Znalazły się w niej Senegal, który wyeliminował Ugandę, oraz Benin, który sensacyjnie pokonał po rzutach Karnych Maroko.