Senegal drugim ćwierćfinalistą Pucharu Narodów Afryki

Piłkarze Senegalu po zwycięstwie w Kairze nad Ugandą 1:0 awansowali w piątkowy wieczór do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. Kilka godzin wcześniej udział w kolejnej rundzie zapewnił sobie Benin.

Bramkę na wagę awansu Senegalu zdobył już po kwadransie gry słynny piłkarz Liverpoolu Sadio Mane. Ten sam zawodnik w 61. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił.

Senegal był grupowym rywalem Polski podczas ubiegłorocznego mundialu w Rosji. Wówczas afrykański zespół wygrał w Moskwie z biało-czerwonymi 2:1.

Wcześniej w piątek awans wywalczył Benin, który w 1/8 finału nieoczekiwanie wygrał w rzutach karnych z Marokiem 4-1. Po dogrywce w Kairze był remis 1:1.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy doskonałej okazji dla Maroka nie wykorzystał Hakim Ziyech. Pomocnik Ajaksu Amsterdam z rzutu karnego posłał piłkę w słupek.

W dogrywce Marokańczycy przez ponad 20 minut grali w przewadze liczebnej (czerwoną kartkę otrzymał Khaled Adenon), ale i tę szansę zmarnowali. W konkursie karnych w drużynie "Lwów Atlasu" zawiedli Sofiane Boufal i Youssef En Nesyri. Bramkę na wagę awansu Beninu zdobył Seibou Mama.

Benin i Senegal zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale.