Tokio 2020: Tor dla kajakarzy uroczyście otwarty

Inne
Tokio 2020: Tor dla kajakarzy uroczyście otwarty
fot.

W sobotę w Tokio został uroczyście otwarty tor regatowy, na którym podczas igrzysk olimpijskich w 2020 roku będą o medale igrzysk olimpijskich walczyli kajakarze.

Centrum Kasai Canoe Slalom wybudowane w południowo-wschodniej części miasta jest trzecim obiektem, który powstał od podstaw na zlecenie komitetu organizacyjnego igrzysk Tokio 2020.
 
Tor otworzył gubernator Tokio Yuriko Koike w towarzystwie brązowego medalisty w konkurencji C1 igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku Takuyi Hanedy.
 
"Obiekt jest położony prawie w centrum miasta, obok dużego parku. To świetna lokalizacja, mam nadzieję, że nie będziemy walczyli przy pustych trybunach, tak jak na innych torach wybudowanych z dala od centrum" - powiedział Haneda.
 
W trakcie igrzysk zostaną zainstalowane dodatkowe, tymczasowe trybuny dla 7,5 tysiąca kibiców. W sumie zawody w slalomie kajakowym będzie mogło śledzić ponad 15 tysięcy osób.
 
Olimpijskie zmagania w stolicy Japonii odbędą się w dniach 24 lipca-9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w tym kraju w 1964 roku, a zimowe zmagania w Sapporo w 1972 oraz Nagano w 1998.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze