Grand Prix w judo: Polacy bez sukcesów w Kanadzie

Sporty walki

Judocy Wiktor Mrówczyński (kat. 73 kg) i Damian Szwarnowiecki (81 kg) odpadli w 1/8 finału turnieju Grand Prix w Montrealu, zaliczanego do kwalifikacji olimpijskich. Triumfowali Japończycy, odpowiednio, Soichi Hashimoto i Takanori Nagase.

Mrówczyński, po zwycięstwie nad Portorykańczykiem Jeffreyem Ruizem, w walce o ćwierćfinał przegrał z Brazylijczykiem Eduardo Barbosą. Z kolei Szwarnowiecki, piąty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata w Baku, wygrał z Australijczykiem Eoinem Coughlanem oraz uległ Kanadyjczykowi Etienne Briandowi.

W piątek na trzeciej pozycji w Montrealu uplasowała się Julia Kowalczyk (57 kg), na piątej Agata Perenc (52 kg), natomiast na siódmej Arleta Podolak (57 kg). W niedzielę startować będzie Beata Pacut (78 kg).

Zawody w Kanadzie mają bardzo mocną obsadę, np. Hashimoto i Nagase to byli mistrzowie świata.