Finał Ligi Narodów siatkarek: Brazylia – USA. Relacja i wynik na żywo

Czas na ostatni mecz tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek! Broniące tytułu Amerykanki zmierzą się w meczu o złoto z reprezentacją Brazylii. Relacja na żywo z finału Ligi Narodów siatkarek Brazylia – USA na Polsatsport.pl od godziny 13.30.

Półfinałowe konfrontacje nie przyniosły spodziewanych emocji. Turczynki jedynie w pierwszym secie zdołały nawiązać walkę z Brazylijkami, ale przegrały 23:25. W kolejnych setach nie miały już nic do powiedzenia, wyniki 15:25 i 10:25 mówią właściwie wszystko.

W drugim półfinale siatkarki USA wygrały z Chinami 3:1. Trzy pierwsze odsłony to siatkarski rollercoaster. Amerykanki wygrały premierową partię 25:11, w drugim secie poniosły klęskę 15:25, by w trzecim znów pewnie ograć przeciwniczki 25:17. Czwarta odsłona przyniosła nieco więcej wyrównanej walki, ale końcówka należała do ekipy USA (25:20), która zameldowała się w finale.

Warto podkreślić, że w meczu rozgrywanego w chińskim Nankinie turnieju zmierzą się dwie drużyny, które w grupie rywalizowały z reprezentacją Polski. Biało-czerwone przegrały 1:3 z Amerykankami i 2:3 z Brazylią. W bezpośrednim starciu finalistów, do którego doszło w piątek 5 lipca, siatkarki USA wygrały 3:1 (25:18, 25:19, 20:25, 25:21).

W fazie interkontynentalnej obie drużyny rywalizowały ze sobą 6 czerwca na turnieju w Lincoln. Ekipa USA uległa wówczas Brazylii 1:3 (19:25, 17:25, 25:22, 20:25).

W ubiegłorocznym finale siatkarki Stanów Zjednoczonych pokonały Turcję 3:2. Brazylijki zajęły wówczas czwarte miejsce, ulegając w meczu o brąz Chinkom 0:3.

Relacja na żywo z finału Ligi Narodów siatkarek w niedzielę 7 lipca Brazylia – USA na Polsatsport.pl od godziny 13.30.