MLS: Polak uratował remis liderowi. Strzelecka passa Przybyłki trwa (WIDEO)

Polski napastnik grający w zespole Philadelphia Union - Kacper Przybyłko ma powody do zadowolenia. Snajper lidera Konferencji Wschodniej w ostatnich czterech spotkaniach strzelił pięć goli! Tym razem Polak uratował swoją ekipę przed porażką z Orlando City. Ostatecznie Przybyłko i spółka zremisowali 2:2 z zespołem z Florydy, a 26-latek pokonał bramkarza gości w 90. minucie.

Były reprezentant Polski U-21 w ubiegły czwartek strzelił dwa gole w wyjazdowym spotkaniu również z Orlando City (3:1). Wcześniej wpisał się na listę strzelców w meczach z New York City (2:4) oraz z New England Revolution (1:1). W niedzielę podtrzymał świetną strzelecką serię. W starciu rozgrywanym przed własną publicznością z Orlando City uratował punkt swojej drużynie, która jest liderem Konferencji Wschodniej MLS.

Mecz rozgrywany w Chester pod Filadelfią na Talen Energy Stadium, rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Podopieczni Jima Curtina wyszli na prowadzenie już w 4. minucie za sprawą trafienia Marco Fabiana. Po przerwie kibice "The U" dwukrotnie przeżyli rozczarowanie. W 67. minucie przyjezdni wyrównali, a na listę strzelców wpisał się czołowy snajper w historii MLS - Dom Dwyer. Niespełna 29-latkowi asystował Nani, który trzy minuty wcześniej pojawił się na placu gry.

Drugiego gola drużynie z Filadelfii strzelił Santiago Patino. 22-letni Kolumbijczyk pokonał Andre Blake'a w 81. minucie, czyli minutę po tym, jak został wpuszczony przez Jamesa O'Connora na murawę. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych piłkarzy, a właściwie do Przybyłki.

Rosły polski napastnik urodzony w Bielefeld w 90. miniucie nie dał szans Brianowi Rowe'owi na skuteczną interwencję. Przybyłko po podaniu rezerwowego Matthewa Reala wbiegł na pole karne i bardzo silnym, precyzyjnym uderzeniem w prawy róg bramki pokonał bramkarza gości.