Podczas mistrzostw Europy U-21 Niemcy doszli do finału, w którym przegrali z Hiszpanią. Awans do najlepszej czwórki turnieju zapewnił im miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przypomnijmy, że według zasad w drużynie olimpijskiej może grać trzech piłkarzy powyżej 23 roku życia.

 

Jako że Podolski na co dzień występuje w Japonii, od razu pojawił się temat jego ewentualnego występu na igrzyskach.

 

- Pokochałem i doceniłem Japonię w ostatnich latach. Występ w turnieju olimpijskim byłby dla mnie zaszczytem - powiedział sam zainteresowany. Czyżby szykował się wielki powrót?


Podolski jest piłkarzem Vissel Kobe. W trwającym obecnie sezonie zagrał w ośmiu meczach, strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty. Obecnie przechodzi rekonwalescencję po operacji, która miała miejsce w połowie czerwca.

 

Podolski w reprezentacji Niemiec zadebiutował w 2004 roku. Występował w kadrze narodowej przez 13 lat. W tym czasie był m.in. mistrzem świata w 2014 roku i wicemistrzem Europy w 2008. Dla drużyny naszych zachodnich sąsiadów rozegrał 130 spotkań. Strzelił w nich 49 goli. Przygodę z reprezentacją zakończył 22 marca 2017 roku w towarzyskim spotkaniu z Anglią. Niemcy wygrali 1:0 po kapitalnym uderzeniu w samo okienko właśnie Podolskiego.