W pierwszym secie Switolina zaliczyła efektowny powrót. Przegrywała już 2:5, by rozstrzygnąć na swoją korzyść pięć kolejnych gemów. Na początku drugiej odsłony znów dała się przełamać rywalce (0:2), ale tym razem nie pozwoliła Muchovej wypracować większej przewagi. Znów wygrała pięć gemów z rzędu i znajdując się w komfortowej sytuacji kontrolowała przebieg dalszej rywalizacji.

 

Ukrainka wcześniej już cztery razy wystąpiła w wielkoszlemowym ćwierćfinale, ale wszystkie te pojedynki przegrała. Ostatnio miało to miejsce w styczniowym Australian Open.

 

W Wimbledonie jej najlepszym wynikiem był dotychczas występ w 1/8 finału, do którego dotarła dwa lata temu.

 

W czwartek zmierzy się z występującą z numerem siódmym Simoną Halep. Z Rumunką zmierzyła się dotychczas siedmiokrotnie. Bilans jest nieznacznie korzystniejszy dla Switoliny, która zwyciężyła cztery razy.

 

Zajmująca 68. miejsce w rankingu WTA Muchova, mimo wtorkowej porażki, odniosła największy sukces w karierze. Dotychczas jej najlepszym rezultatem w zawodach tej rangi była trzecia runda US Open 2018. Niespełna 23-letnia zawodniczka sprawiła niespodziankę, eliminując w 1/8 finału w Londynie rozstawioną z "trójką" rodaczkę Karolinę Pliskovą. W zasadniczej części wielkoszlemowych zmagań wystąpiła teraz po raz czwarty, a w Wimbledonie zadebiutowała.

 

WYNIKI I DRABINKA WIMBLEDONU