Liga Mistrzów: Gol Świerczoka i porażka Łudogorca, kompromitacja "katów" Legii

We wtorek zostały rozegrane mecze pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Łudogorec Razgrad, barw którego bronią Jakub Świerczok i Jacek Góralski, przegrał na wyjeździe z Ferencvarosem 1:2, mimo strzelenia gola przez pierwszego z wymienionych. Dotkliwą porażkę 0:3 z mistrzem Gruzji poniosła z kolei dobrze znana kibicom Legii Warszawa drużyna Sheriffa Tyraspol.

W jednym z meczów trudną przeprawę zaliczył zespół, który w sezonie 2017/2018, w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy upokorzył Legię Warszawa, czyli Sheriff Tyraspol. Drużyna z Mołdawii wysoko uległa u siebie gruzińskiemu Saburtalo Tbilisi i jeżeli będzie chciała w rewanżu odwrócić losy dwumeczu, czeka ją misja z gatunku niemożliwych.

Wiele emocji wśród polskich kibiców budził rozgrywany w Budapeszcie mecz między Ferencvarosem a Łudogorcem Razgrad. W ekipie z Bułgarii od pierwszej minuty mogliśmy obserwować dwóch Polaków - Świerczoka i Góralskiego.

Wynik został otwarty już w 6. minucie, a w gola zamieszany był zawodnik również bardzo dobrze znany polskim kibicom, czyli występujący przez cztery lata w Lechu Poznań (2012-2016) Gergő Lovrencsics. Węgier dośrodkował wówczas z prawej strony boiska, a jednego z obrońców Łudogorca wyprzedził Tokmac Nguen i wpisał się na listę strzelców.

W 31. minucie do wyrównania doprowadził Świerczok, który do pustej bramki dobił piłkę wybitą przez bramkarza, po groźnym strzale Mavisa Tchiboty. Ostatecznie szalę zwycięstwa na stronę drużyny z Węgier przechylił w 65. minucie Ołeksandr Zubkow, wykańczając świetne podanie strzelca pierwszego gola Nguena. Góralski został zmieniony w 78. minucie, natomiast Świerczok dograł mecz do końca.

W Irlandii został z kolei rozegrany mecz, którego gospodarzem była drużyna walcząca w sezonie 2016/2017 z Legią Warszawa o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dundalk F.C., bo o tej ekipie mowa, bezbramkowo zremisowało u siebie z Riga FC.

W najważniejszym z naszego punktu widzenia meczu Piast Gliwice wywiózł cenny remis z Białorusi (1:1). Aktualny mistrz Polski przeważał w spotkaniu z BATE Borysów i stworzył sobie wiele okazji do zdobycia gola. Ostatecznie po bramkach Piotra Parzyszka i Stanislava Draguna mecz zakończył się remisem.