Liga Europy: DAC 1904 Dunajska Streda – Cracovia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W czwartek Cracovia po trzech latach wróci do europejskich pucharów. W sezonie 2016/2017 prowadzona wówczas przez Jacka Zielińskiego drużyna z Krakowa odpadła w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy, przegrywając w dwumeczu z macedońską Shkendiją Tetowo. Tym razem w tej samej fazie zmierzą się z DAC 1904 Dunajska Streda ze Słowacji. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Obecnie szkoleniowcem "Pasów" jest Michał Probierz. Trener docenia klasę rywala i zdaje sobie sprawę, że jego podopiecznych czeka trudne zadanie.

 

- Medalu mistrzostw Polski nie udało się zdobyć, ale gramy w europejskich pucharach. Chcemy pokazać się z dobrej strony. Zmierzymy się z zespołem, który jest bardzo agresywny. Widzieliśmy to w jego meczach sparingowych. W drużynie DAC jest wielu młodych zawodników. Przeanalizowaliśmy dokładnie jej grę. Czeka nas ciężki bój. Z tych wszystkich par, które mogły zostać wylosowane, ta według mnie jest najmocniejsza – ocenił.

 

Probierz zwrócił też uwagę na osobę trenera DAC, Petera Hyballę. 43-letni Niemiec w przeszłości prowadził kluby między innymi w ojczyźnie i w Austrii.

 

- Trenera Petera Hyballę obserwowałem jeszcze kiedyś w Niemczech. Tutaj potwierdza się, że jego drużyny grają agresywnym pressingiem. Był taki fajny artykuł w "Bildzie", gdzie opisano dokładnie jego tygodniową pracę z zespołem i to, na co zwraca uwagę. Bardzo istotne miejsce zajmowała analiza przeciwnika. Wiedzieliśmy, że będą nas rozpracowywać z każdej strony, dlatego zamykaliśmy treningi i mecze. Ale oni znają już nasz skład, a my ich jeszcze nie – wspomniał.

 

Trudnej przeprawy spodziewa się też kapitan Cracovii Janusz Gol. Pomocnik grał już w przeszłości w europejskich pucharach w barwach Legii Warszawa.

 

- Będę starał się wykorzystać to doświadczenie, także to z ligi rosyjskiej i pomóc drużynie. Jedziemy na Słowację z dużymi nadziejami. Bardzo chcemy awansować, ale wiemy, że czeka nas trudne zadanie. Najważniejsze, aby nie przegrać pierwszego meczu, bo na naszym stadionie będzie na pewno łatwiej – ocenił Gol.

 

Obie drużyny w przedsezonowych sparingach grały w kratkę. Słowacy pokonali między innymi Zagłębie Sosnowiec (3:2), ale przegrali też wysoko z Akhmatem Grozny (1:5). Z kolei Cracovia ograła Dinamo Zagrzeb (2:1) czy Maribor (1:0). Musiała jednak też uznać wyższość rywali z Armenii czy Rosji. 

 

Która z drużyn lepiej przepracowała okres przygotowawczy i korzystniej zaprezentuje się w czwartkowy wieczór, przybliżając się tym samym do awansu do fazy grupowej Ligi Europy?

 

Relacja i wynik na żywo meczu DAC 1904 Dunajska Streda – Cracovia na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze