Uniwersjada: Polska - Tajwan. Relacja i wynik na żywo

Reprezentacja Polski przez fazę grupową 30. Letniej Uniwersjady przeszła jak burza. Zmagania grupowe Biało-Czerwoni zakończyli z kompletem czterech zwycięstwo. Nasi młodzi siatkarze nie stracili nawet seta! W ćwierćfinale zmierzą się z Tajwanem, który zajął drugie miejsce w grupie A. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Tajwan na Polsatsport.pl.

Podopieczni Pawła Woickiego w Neapolu prezentują się wybornie. W fazie grupowej bez straty seta pokonali kolejno Brazylię, Francję, Iran oraz Kanadę. - Gra prowadzonej przeze mnie drużyny bardzo mnie cieszy. Zawodnicy grają niesamowicie dojrzałą siatkówkę i spełniają moje wszelkie oczekiwania - mówił po jednym ze spotkań grupowych Woicki, który na co dzień jest asystentem prowadzącego seniorską reprezentację Polski Vitala Heynena.

- Przede wszystkim fajnie wychodzi nam gra w siatkówkę, naprawdę prezentujemy się dobrze i fajnie, że z boku też to dobrze wygląda. Traktujemy tę uniwersjadę bardzo poważnie, bo czujemy, że możemy tu zrobić coś wielkiego - powiedział po wtorkowym meczu z Kanadą (3:0) Mateusz Masłowski.

W środę Biało-Czerwoni odpoczywali. Ich ćwierćfinałowy rywal - Tajwan, który z trzema zwycięstwami zakończył zmagania w grupie A na drugim miejscu, miał o jeden dzień dłuższą przerwę. Swój ostatni mecz rozegrał w poniedziałek z Chile (3:1). Półfinały zaplanowane są na piątek, natomiast spotkania medalowe – o brąz i złoto – odbędą się w sobotę.

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Tajwan od godziny 14:30 na Polsatsport.pl.