Babilon MMA 9: Niedzielski będzie walczył z niepokonanym Brazylijczykiem

Sporty walki
Babilon MMA 9: Niedzielski będzie walczył z niepokonanym Brazylijczykiem
fot. Materiały prasowe

- Mam nadzieję, że zwycięstwo z Brazylijczykiem będzie ostatnim albo jednym z ostatnich kroków w drodze do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej - mówi Piotr Niedzielski, który już po raz trzeci wystąpi na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego. 16 sierpnia na Babilon MMA 9 w Międzyzdrojach spotka się z Uellitonem Silvą. Transmisja w sportowych kanałach Polsatu.

Karta pojedynków w Amfiteatrze w Międzyzdrojach wygląda coraz ciekawiej. Pierwszy raz w karierze rywala z brazylii będzie miał Piotr Niedzielski (13-4). Uelliton Silva jest niepokonany w Mieszanych Sztukach Walki i w zawodowej karierze ma rekord 5-0.

 

- Z pozytywów – solidny zawodnik z konkretną stójką i dobrymi defensywnymi zapasami, powiedziałby, że to wręcz kompletny fighter. Nie zamierzam go lekceważyć, mimo że od prawie dwóch lat w ogóle nie walczył. Przygotowuję się na najlepszego Uellitona Silvę. Tak na szybko obejrzałem jedną z dwóch jego walk z 2015 roku. Oczywiście to może być żadne porównanie do obecnej formy, dlatego nie zamierzam koncentrować się na osobie Brazylijczyka. Najważniejsze są moje przygotowania, dyspozycja i plan walki. Takowy już powstał we współpracy z trenerami, mógłbym już dziś opowiedzieć o nim ze szczegółami, ale spokojnie, wszystko przedstawię 16 sierpnia - dodał poznański zawodnik MMA, który w swojej karierze także miał długą czteroletnią przerwę.

 

Na wcześniejszych galach Tomasza Babilońskiego 28-letni Niedzielski, trenujący na co dzień w klubie Czerwony Smok Poznań, wygrywał z Mateuszem Zawadzkim i – na początku roku – z Ukraińcem Alexandrem Gorshechnikiem, który miał wtedy na koncie 11 zwycięstw i tylko 2 porażki. Jednym z atutów Niedzielskiego jest wytrzymałość, kondycja - w dawnych czasach w szkole z powodzeniem biegał na trudnym dystansie 400 metrów.

 

Niedzielski od dawna głośno deklaruje, że interesuje go bój o pas federacji Babilon MMA w wadze lekkiej. O konkretnych rywalach nie chce mówić. Zależy mu przede wszystkim na czasie.

 

- Brazylijczyk Silva to, mam nadzieję, ostatni lub jeden z ostatnich kroków w drodze do walki o pas mistrzowski. Liczę, że w tym roku po raz 4 wyjdę do oktagonu, a stawką będzie wspomniane trofeum. Po pięciu zwycięskich walkach z rzędu, chciałbym dopisać szóste kolejne w Międzyzdrojach i już wtedy szykować się do najważniejszego pojedynku w karierze. Każda walka przybliża do celu, jest o wiele bardziej pożyteczna niż najmocniejszy sparing, a w moim przypadku liczy się też czas. Wierzę, że Uelliton Silva na tyle wysoko postawi poprzeczkę, że po tej gali będę mógł powiedzieć, iż wskoczyłem na kolejny, wyższy poziom wtajemniczenia w Mieszanych Sztukach walki – dodał zawodnik Teamu Babilona, który swego czasu trenował w Sztokholmie w klubie Alexandra Gustaffsona.

 

Poza walkami Niedzielskiego i Michała "Masakry" Kity z Brazylijczykami oraz debiut kobiet, kibice obejrzą starcia m.in. Mateusza Ostrowskiego z Łukaszem Sudolskim i Pawła Pawlaka z Tomaszem Romanowskim.

 

Transmisja gali Babilon MMA 9 już 16 sierpnia na sportowych antenach Polsatu.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze