Stokowiec: W nowym sezonie kibice zobaczą Lechię silną w ataku

Piłka nożna

- Mamy szeroki skład i na kilku pozycjach na pewno będzie silna rywalizacja o to, kto zagra w poszczególnych meczach. Chcemy pokazać więcej jakości w ofensywie przy zachowaniu stabilności w obronie - powiedział trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec.

Łukasz Borowski: Jak ocenia Pan wasze szanse w starciu z Piastem Gliwice?

 

Piotr Stokowiec: Mecz o Superpuchar Polski to dla nas nowa sytuacja. Chcemy rozpocząć sezon mocnym akcentem. W okresie przygotowawczym udało nam się zrealizować plan treningowy, co jest bardzo ważne w kontekście przystąpienia do rozgrywek na kilku frontach. Jestem zadowolony z tego, jak na tym etapie prezentuje się drużyna. Stabilna sytuacja w klubie sprzyja rozwojowi i treningom. Mam nadzieję, że praca, którą wykonaliśmy w ostatnim czasie szybko zaprocentuje.

 

Jakie są wasze największe atuty przed startem rozgrywek?

 

Zakładam, że nowi zawodnicy szybko wkomponują się w zespół i będą istotnym wzmocnieniem w dalszej części sezonu. Mamy szeroki skład i na kilku pozycjach na pewno będzie silna rywalizacja o to, kto zagra w poszczególnych meczach. Chcemy pokazać więcej jakości w ofensywie przy zachowaniu stabilności w obronie.

 

Czy planujecie jeszcze jakieś wzmocnienia?

 

Musimy odpowiedzialnie rotować składem i mamy do tego odpowiednie narzędzia. Boisko zweryfikuje, w którym miejscu jesteśmy. Pracujemy nad elementami, które wzmocnią naszą grę w ataku. Mamy jeszcze sporo czasu na ewentualne transfery. Nasz skład osobowy może się jeszcze trochę zmienić do zamknięcia okienka.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Łukasz Borowski, kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze