Puchar Narodów Afryki: Senegal pierwszym finalistą. Dogrywka, samobój i dwa niestrzelone karne

Senegal pokonał Tunezję 1:0 po dogrywce w pierwszym półfinale piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. Drugim finalistą została Algieria.

Bramki powinny paść w regulaminowym czasie gry, ale w 75. minucie Ferjani Sassi nie wykorzystał rzutu karnego dla Tunezji, a sześć minut później powtórzył to po przeciwnej stronie boiska Henri Saivet. Oba strzały obronili bramkarze.

Decydująca o awansie bramka padła w pierwszej połowie dogrywki i była przypadkowa. Po dośrodkowaniu tunezyjski bramkarz niefortunnie piąstkował piłkę, a ta odbiła się od głowy Dylana Bronna, który tym samym zaliczył samobójczego gola. Senegal awansował do półfinału PNF po raz pierwszy od 17 lat i w piątek będzie miał okazję zdobyć trofeum po raz pierwszy w historii.

Turniej w Egipcie zakończy się 19 lipca.