Liga Narodów: Bednorz nie do zatrzymania! Polak rozmontował Brazylię

Siatkówka

Mecz o brązowy medal tegorocznej Ligi Narodów był kolejnym kapitalnym występem Bartosza Bednorza podczas turnieju w Final Six w Chicago. Przyjmujący był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania i w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa Biało-Czerwonych nad Brazylią (3:0).

Bednorz prezentował się kapitalnie już od pierwszego meczu turnieju w Chicago, w którym Biało-Czerwoni również zmierzyli się z Brazylią. W spotkaniu o brąz także grał pierwsze skrzypce, czego wynikiem było wywalczenie przez niego największej liczby punktów, spośród wszystkich zawodników obecnych na parkiecie (20).

 

Zawodnik występujący na co dzień w Azimut Leo Shoes Modena kończył większość ataków, a do "gwoździ" i bardziej finezyjnych kiwek dorzucił również asy serwisowe. W drugim secie jego zagrywki nękały "Canarinhos" dwukrotnie - jedna z nich osiągnęła prędkość 112, a druga 120 km/h!

 

Za swój fenomenalny występ w turnieju Final Six przyjmujący, razem z Dmitrijem Wołkowem z Rosji, otrzymali nagrodę dla najlepszych zawodników na swojej pozycji. 

 

W meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów Polska wygrała z Brazylią 3:0. W finale Rosjanie pokonali zespół USA 3:1.
AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze