Pięć punktów w całym meczu. Wstydliwa porażka na mistrzostwach Azji

Siatkarki Malediwów z pewnością nie będą dobrze wspominać tegorocznych mistrzostw Azji U23. W swoim drugim meczu na tym turnieju uległy Wietnamowi 0:3. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że w ciągu trzech setów zdobyły zaledwie... pięć punktów.

Reprezentacja Malediwów nie najlepiej weszła w to spotkanie. Wietnamki zdominowały początek pierwszego seta aż 8:0. Wtedy rywalkom udało się zdobyć punkt, ktory okazał się jedynym w tej partii. Zakończyła się ona wynikiem 25:1.

Czasem zdarza się tak, że gra drużyny się "zacina", lecz po chwili wraca do normalnego poziomu. Sety numer dwa i trzy w wykonaniu Malediwów wcale nie wyglądały jednak lepiej. Malediwki zgromadziły za to na swoim koncie po dwa punkty.

W sumie ich dorobek w całym meczu wyniósł pięć punktów przy siedemdziesięciu pięciu rywalek. O takiej porażce najlepiej jak najszybciej zapomnieć...

Azjatycki czempionat od początku nie był dla Malediwek udany. Rozpoczęły od porażki z Nową Zelandią 0:3 (10:25, 15:25, 6:25).