Kłos perfekcyjnym kapitanem. "Był mentorem"

W turnieju Final Six Ligi Narodów w Chicago zagrało wielu młodych zawodników. Na czele reprezentacji Polski stanął jednak nie stary, lecz niezwykle doświadczony siatkarz Karol Kłos. Środkowy pełnił w tych rozgrywkach funkcję kapitana. - Dla mnie Karol Kłos w perfekcyjny sposób wcielił się w tę rolę - ocenił Jerzy Mielewski w cyklu "Prawda Siatki".

Mimo, że Kłos nie należy do grona wiekowych zawodników, doświadczeniem znacznie przewyższa kolegów będących wraz z nim w Chicago. 29-letni środkowy przejął rolę kapitana zespołu i poprowadził go do brązowego medalu w Lidze Narodów.

- Dla mnie Karol Kłos w perfekcyjny sposób wcielił się w rolę kapitana - powiedział Jerzy Mielewski. - Był mentorem, starszym kolegą, który znakomicie zaopiekował się młodszymi kolegami - dodał.

- Kłos od początku do końca zagrał perfekcyjny turniej. Zasłużył na jedną z najwyższych, jeśli nie najwyższą notę. Według mnie zasłużył na nagrodę jednego z dwóch najlepszych blokujących Ligi Narodów. To pomyłka organizatorów - ocenił Marcin Lepa.

Przypomnijmy, że Polscy siatkarze wygrali trzy mecze na turnieju finałowym. Dwukrotnie pokonali Brazylię (3:2 i 3:0) oraz reprezentację Iranu (3:1). Jedynie w półfinale ulegli Rosjanom 1:3.

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia TUTAJ.