Najważniejsze mecze dopiero przed nimi! Plany polskich siatkarzy na dalszą część sezonu

Inne
Najważniejsze mecze dopiero przed nimi! Plany polskich siatkarzy na dalszą część sezonu
fot. Cyfrasport

Polscy siatkarze nadspodziewanie dobrze spisali się w Lidze Narodów, ale przed nimi wciąż jeszcze najważniejsze starty w tym sezonie. W sierpniu będą walczyć w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, a we wrześniu w mistrzostwach Europy.

Biało-czerwoni tegoroczne występy zaczęli od meczu towarzyskiego z Niemcami, a następnie rywalizowali w Lidze Narodów. Trener Heynen wykorzystał te rozgrywki do sprawdzenia jak największej liczby zawodników. Niespodziewanie Polacy awansowali do turnieju finałowego, a w nim - występując w rezerwowym składzie - sprawili kolejną niespodziankę i zajęli trzecie miejsce.
 
Od początku lipca podstawowi kadrowicze trenują w Zakopanem. Tam 12 zawodników przygotowuje się do najważniejszych imprez, a dołączyć mają do nich jeszcze Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj i Karol Kłos, którzy we wtorek wrócili z Chicago po Final Six.
 
W najbliższych planach biało-czerwonych są mecze towarzyskie z Holandią w Opolu, które odbędą się w dniach 27–28 lipca. Wówczas w barwach reprezentacji Polski ma zadebiutować pochodzący z Kuby Wilfredo Leon, którego karencja kończy się 24 lipca. W kolejnym tygodniu zaś mistrzowie świata wystąpią w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie.
 
Będzie to ich ostatni sprawdzian formy przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, który Heynen od dawna wskazuje jako najważniejszą imprezę w tym roku. W Gdańsku biało-czerwoni zmierzą się kolejno z: Tunezją, Francją i Słowenią.
 
Drugim ważnym startem Polaków w tym roku będą wrześniowe ME, których gospodarzem będą Francja, Belgia, Słowenia i Holandia. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się w Rotterdamie i Amsterdamie z: Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą.
 
Zaledwie dwa dni po zakończeniu czempionatu Starego Kontynentu - 1 października - rozpocznie się w Japonii (Fukuoka, Nagano i Hiroszima) Puchar Świata, w którym drużyna Heynena wystąpi jako mistrz globu.
 
Plan startów reprezentacji Polski siatkarzy w dalszej części sezonu 2019:
 
– mecze towarzyskie z Holandią (27–28 lipca, Opole)
– Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (1–3 sierpnia, Kraków)
– turniej kwalifikacyjny do igrzysk (9–11 sierpnia, Gdańsk)
– mistrzostwa Europy (12–29 września, Francja, Belgia, Słowenia, Holandia)
– Puchar Świata (1–15 października, Japonia).
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie