Komenda: Wszyscy zagraliśmy niesamowity turniej i wykorzystaliśmy swoją szansę

Siatkówka

- Myślę, że wszyscy wykorzystaliśmy swoją szansę. Nie chciałbym się wypowiadać o sobie, ponieważ nie o to chodzi. Jesteśmy drużyną, każdy za każdego odpowiada. Zagraliśmy niesamowity turniej. To było coś wspaniałego. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy w takim gronie, bo atmosfera w tej reprezentacji jest nie do opisania - powiedział rozgrywający reprezentacji Polski, Marcin Komenda po zdobyciu brązowego medalu w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Polscy siatkarze w znakomitych nastrojach wrócili z Chicago do Polski. W Stanach Zjednoczonych wywalczyli bowiem brązowy medali Ligi Narodów, mimo że nie wystąpili w najmocniejszym składzie. Trener Vital Heynen postanowił nie delegować do gry podstawowych zawodników, których celem jest kwalifikacja olimpijska. Swoją szansę dostali zatem zmiennicy.

 

- Myślę, że wszyscy wykorzystaliśmy swoją szansę. Nie chciałbym się wypowiadać o sobie, ponieważ nie o to chodzi. Jesteśmy drużyną, każdy za każdego odpowiada. Zagraliśmy niesamowity turniej. To było coś wspaniałego. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy w takim gronie, bo atmosfera w tej reprezentacji jest nie do opisania. Wspieraliśmy się w każdym momencie, dawaliśmy z siebie sto procent i to było widać na meczach. Ten medal pozostanie na długo w pamięci - przyznał Marcin Komenda.

 

Komenda, podobnie jak jego koledzy, znakomicie zaprezentował się na amerykańskiej ziemi. Czy spodziewa się powołania od belgijskiego szkoleniowca na kwalifikacyjny turniej do Tokio?

 

- Ja po prostu chcę na każdym treningu, spotkaniu prezentować się jak najlepiej. A co z tego wyjdzie, to czas pokaże, trener oceni. Cieszę się z każdego dnia w tej kadrze. Mamy wybitnych zawodników, którzy prezentują wysoki poziom. Same treningi są czymś wyjątkowym. Czy dostanę szansę? Trener na pewno ma plan i wie co robi. Jeżeli ją dostanę, to będę starał się ją wykorzystać jak najlepiej - powiedział.

 

W trakcie tegorocznej edycji Ligi Narodów w reprezentacji Polski wystąpiła rekordowa liczba 27 siatkarzy, co zauważył 23-letni rozgrywający.

 

- Przede wszystkim pokazaliśmy, że mamy niesamowity potencjał. Graliśmy w tej Lidze Narodów 27 zawodnikami. Żadna reprezentacja nie grała tyloma siatkarzami. My pokazaliśmy, że niezależnie kto gra, jesteśmy w stanie pokonać najlepszych. To jest coś wspaniałego. Jestem przekonany, że w ciągu następnych kilku, kilkunastu lat ta reprezentacja będzie cały czas w czołówce. Jesteśmy narodem, który cały czas generuje niesamowitych zawodników i jestem przekonany, że tak będzie cały czas - skwitował.

 

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze