Euro 2020: Ponad milion kibiców chce kupić bilety na mecze w Kopenhadze

Piłka nożna
Euro 2020: Ponad milion kibiców chce kupić bilety na mecze w Kopenhadze
fot. Cyfrasport

Stadion Parken w Kopenhadze będzie areną czterech meczów przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w 12 miastach. Zainteresowanie zgłosiło 1,3 miliona kibiców, 36 razy więcej niż pojemność obiektu, który ma 38 tysięcy miejsc.

„To naprawdę niesłychane, zwłaszcza że możliwość zgłoszenia się reklamowaliśmy tylko w Danii, dla swoich kibiców i na przykład w Szwecji staraliśmy się utrzymać tę możliwość w tajemnicy. Pomimo to 12 czerwca otrzymaliśmy 1 367 807 zgłoszeń z wielu krajów" - powiedziała dyrektor ME w Danii Lene Kryger.

 

Chęć kupienia biletów na mecze w Kopenhadze zgłosili nie tylko Duńczycy lecz też Niemcy, Anglicy, Austriacy, Polacy, Szwedzi i Norwegowie. W stolicy Danii rozegrane zostaną trzy mecze grupowe i jedno spotkanie 1/8 finału. Największe zainteresowanie odnotowano na pierwszy mecz, 13 czerwca.

 

W pierwszej rundzie sprzedaży biletów na każdy mecz w Kopenhadze wystawione zostanie po 12 tysięcy biletów i ich nabywców wyłoni losowanie. Pozostałe będą sprzedawane w drugiej rundzie, w grudniu, po losowaniu grup.

 

W sumie UEFA odnotowała 19,3 miliona zgłoszeń na bilety Euro 2020, które odbędą się w dniach 12 czerwca - 12 lipca w Amsterdamie, Baku, Bilbao, Kopenhadze, Bukareszcie, Budapeszcie, Dublinie, Glasgow, Monachium, Rzymie, St. Petersburgu i Londynie, gdzie rozegrany zostanie finał.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze