Podczas otwartego treningu kończącego przygotowania do najbliższego meczu wzięło udział kilku młodzieżowców. Część z nich została dłużej niż reszta drużyny i ćwiczyła grę na małym boisku pod okiem trenera. W zajęciach nie uczestniczył Michal Siplak, który rozgrzewał się indywidualnie. Występ Słowaka jest największą niewiadomą przed rewanżem. Jego brak był poważnym osłabieniem w pierwszym meczu (1:1), a zmiennik w postaci Kamila Pestki nie do końca sprostał zadaniu i został ściągnięty w przerwie.

 

Krakowianie zamierzają wykorzystać przewagę wzrostu przy stałych fragmentach gry. Michał Probierz przekonuje, że w tym elemencie prezentują się lepiej, niż ich czwartkowy rywal.

 

- Musimy poszukać swoich szans przy stałych fragmentach gry. Będziemy starać się grać precyzyjne piłki, tak, żeby wykorzystać przewagę wzrostu - podsumował szkoleniowiec.

 

Awans oznacza dla Cracovii zapisanie kolejnej ważnej karty w 113-letniej historii klubu. Zasłużona marka największe sukcesy na krajowym podwórku święciła w pierwszej połowie XX wieku, gdy pięciokrotnie sięgała po tytuł mistrza Polski. Niestety, w tamtym okresie UEFA nie prowadziła jeszcze klubowych rozgrywek międzynarodowych, a Cracovia do meczów kontynentalnych powróciła na początku lat osiemdziesiątych przy okazji występów w nieistniejącym już Pucharze Intertoto. Cracovia zagrała po raz pierwszy o awans do fazy grupowej Ligi Europy w sezonie 2016/2017, ale już w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej musiała uznać wyższość macedońskiego Shkendija Tetowo (1:4 w dwumeczu).

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Ligi Europy Cracovia - DAC 1904 Dunajska Streda od godziny 19:00 na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.