MŚJ i U-23 w kajakarstwie górskim: Srebrny medal Zwolińskiej

Klaudia Zwolińska wywalczyła srebrny medal w konkurencji C1 na rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach świata juniorów i do lat 23 w kajakarstwie górskim. Kacper Szuba w K1 zajął czwarte miejsce.

Zwolińska, która rywalizowała w kategorii U23, straciła do złotej medalistki – Czeszki Amalie Hilgertovej - 0,54 sekundy. Brązowy medal wywalczyła Niemka Selina Jones.

W rywalizacji kajakarzy U23 triumfował Francuz Nicolas Gestin, który wyprzedził swojego rodaka Lucasa Rosina i Irlandczyka Liama Jegou. Czwarty Szuba do brązowego medalisty stracił 0,09 sekundy.

W piątek po południu odbędą się jeszcze finały w rywalizacji juniorek K1 i juniorów C1. Zawody na krakowskim torze Kolna potrwają do niedzieli. Polska ekipa ma dorobku dwa medale. W środę brązowe krążki wywalczył w C2 mikst juniorów Zuzanna Kulig i Kacper Zachwieja.