Polski trener asystentem selekcjonera reprezentacji Słowenii

Siatkówka
Polski trener asystentem selekcjonera reprezentacji Słowenii
fot.

Nominację na stanowisko asystenta selekcjonera reprezentacji Słowenii siatkarek otrzymał Mateusz Czerwiński, drugi trener Enea PTPS Piła. Będzie on wspierał Alessandro Chiappiniego podczas ME 2019, w których Słowenki zmierzą się z reprezentacją Polski.

Od kwietnia 2017 roku pierwszym trenerem reprezentacji Słowenii jest Alessandro Chiappini, były trener Enei PTPS. To on zaproponował swojemu dotychczasowemu asystentowi, by ten pomógł mu podczas zgrupowania reprezentacji. 
 
Początkowo współpraca miała być krótsza, jednak Słoweńcy zaproponowali by Czerwiński usiadł na ławce trenerskiej obok Chiappiniego także podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Słowenia zagra w jednej grupie z Polską, a mecze rozgrywane będą w łódzkiej Atlas Arenie. Biało-czerwone zmierzą się ze Słowenkami w swym pierwszym meczu na tej imprezie, który zostanie rozegrany 23 sierpnia.
 
Mateusz Czerwiński pochodzi z Mielca. Do Enei PTPS Piła dołączył w sezonie 2018/19, wcześniej współpracował z klubem Trefl Proxima Kraków.
RM, Polsat Sport, Enea PTPS Piła

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze