Puchar Europy za... 90 zł. Legenda polskiej siatkówki zmuszona do sprzedaży trofeów?

Siatkówka
Puchar Europy za... 90 zł. Legenda polskiej siatkówki zmuszona do sprzedaży trofeów?
fot. PAP

Kolejny raz napływają do nas złe wieści dotyczące AZS-u Częstochowa. Okazuje się, że na 27 sierpnia zaplanowana została licytacja komornicza, której przedmiotem będą trofea zdobyte przez sześciokrotnych mistrzów Polski. Sytuacja klubu spod Jasnej Góry jest tragiczna.

Kłopoty finansowe częstochowskiego AZS-u sprawiły, że w struktury klubu wszedł kolejny raz komornik, który zajął puchary i medale wywalczone przez siatkarzy biało-zielonych na przestrzeni lat. Okazuje się bowiem, że to jedyny majątek jaki jest w klubie i może zostać skonfiskowany przez komornika.

 

I tak oto doszło do sytuacji, w której będzie można zlicytować m.in. europejski Puchar Challenge za... 90 zł. Ceny za poszczególne przedmioty są bardzo niskie, a ich wartość historyczna - ogromna. AZS to bowiem jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich. Oprócz sześciu złotych medali mistrzostw Polski posiada także sześć srebrnych oraz cztery brązowe krążki krajowego czempionatu. Do tego należy dodać dwa trofea w Pucharze Polski i trzy dekady występów w europejskich pucharach. W klubie grali m.in. tacy siatkarze jak Krzysztof Stelmach, Andrzej Stelmach, Radosław Panas, Robert Prygiel, Marcin Nowak, Łukasz Żygadło, Piotr Gruszka, Dawid Murek, Grzegorz Wagner, Michał Bąkiewicz, Michał Winiarski, Grzegorz Szymański, Paweł Woicki, Arkadiusz Gołaś, Damian Dacewicz, Piotr Nowakowski, Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak, Krzysztof Gierczyński, Paweł Zatorski, Fabian Drzyzga, Andrzej Wrona, Łukasz Wiśniewski. Większość z nich właśnie pod Jasną Górą stawiała pierwsze siatkarskie kroki.

 

- Stawałem na głowie, żeby pomóc kiedy sytuacja była dramatyczna. Jeśli ja byłem problemem, wystarczyło powiedzieć, żebym odszedł. Przez pewnych ludzi jestem dziś oskarżany, próbuje zrzucić się na mnie winę. Ci, którzy doprowadzili do upadku oczerniają tych, którzy klub próbowali ratować. Ja przez pół roku samotnie jeździłem na rozmowy ze sponsorami. Bez pieniędzy nie da się dziś robić siatkówki. Tak zasłużony klub nie powinien tak skończyć, to jest wielka tragedia - powiedział Ryszard Bosek, były dyrektor sportowy AZS-u Częstochowa, cytowany na łamach Radio FON.

 

Włodarze AZS-u mają czas do końca lipca, aby podpisać ugody z wierzycielami. W innym przypadku puchar za mistrzostwo Polski będzie można pozyskać już od 105 złotych...

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze