MP w tenisie: Rogozińska-Dzik i Ciaś najlepsi w singlu

Stefania Rogozińska-Dzik (Legia Warszawa) i Paweł Ciaś (UKS Beskidy Ustroń) wygrali rywalizację w singlu w zakończonych w niedzielę w Gliwicach mistrzostwach Polski w tenisie.

Decydujący pojedynek kobiet udało się rozegrać bez problemów. Zawodniczka z Warszawy pokonała Anastazję Szoszynę (WKS Grunwald Poznań) 3:6, 6:1, 6:4.

Z kolei finał Ciasia z Danielem Michalskim (WKT Mera Warszawa) z powodu deszczu musiano przerwać na początku drugiego seta (przy stanie 1:1). Ostatecznie wygrał zawodnik z Ustronia 6:4, 6:4.

Rywalizację deblistów wygrali Jan Zieliński (WKT Mera) i Kacper Żuk (Legia Warszawa - sekcja tenisa) po finałowym zwycięstwie nad parą Ciaś - Grzegorz Panfil (UKS Beskidy Ustroń) 6:4, 6:2.

Wśród kobiet najlepsze były Weronika Falkowska (Akademia tenisowa Masters Radom) i Martyna Kubka (Górniczy Klub Tenisowy Nafta Zielona Góra), które wygrały z parą Daria Kuczer (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) - Szoszyna 6:0, 6:2.

W mikście najlepszy był duet Soszyna - Panfil. W finale pokonali Aleksandrę Jeleń (WKT Mera) i Krzysztofa Wetoszkę (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) 6:1, 6:4.

Pula nagród mistrzostw wyniosła 140 tys. złotych.