Beach soccer: Polska - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Beach soccer: Polska - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski w beach soccerze po tym jak w sobotę pokonała Kazachstan 3:2 w drugim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata, wywalczyła awans do następnej rundy. W poniedziałek w Moskwie Biało-Czerwoni zmierzą się z najsilniejszym dotąd rywalem - reprezentacją Włoch. Transmisja meczu Polska - Włochy w Polsacie Sport Extra.

W poniedziałek Polacy kończą zmagania w grupie C spotkaniem z Włochami. Stawką będzie pierwsze miejsce w grupie, ponieważ podopieczni Marcin Stanisławski są już pewni awansu. Faworytami tej konfrontacji są piłkarze plażowi z Półwyspu Apenińskiego. Kibice powinni jednak pamiętać, że Biało-Czerwoni potrafili pokonać Azzurrich podczas poprzedniej edycji turnieju eliminacyjnego. Zwycięstwo 3:2 pozwoliło awansować Polakom do finału wspomnianej imprezy, w którym rozbili Szwajcarię wynikiem 6:3.

 

Ostatnie starcie z Kazachstanem zakończyło się takim samym wynikiem (3:2), co piątkowa potyczka z Czechami. W rywalizacji z Kazachami Polacy również musieli gonić wynik, chociaż na początku meczu prowadzili. Ostatecznie to nasi piłkarze plażowi okazali się lepsi o jedną bramkę od sąsiadów z południa oraz Kazachów. Jak będzie w meczu z Włochami? Odpowiedź już wieczorem.

 

- Naszym obowiązkiem jest marzyć o mundialu i oprócz marzeń musimy też zabrać ze sobą wiarę - przekonywał w rozmowie z Grzegorzem Michalewskim trener reprezentacji Polski, Marcin Stanisławski. - Dla kilku zawodników to być może będzie ostatnia szansa wyjazdu na mistrzostwa świata, a dla większości być może jedyna zobaczenia Paragwaju. W każdym meczu będziemy walczyć do ostatniej sekundy. Mamy już od lat to DNA - determinacji, nieustępliwości i ambicji - podkreślał selekcjoner.

 

Tegoroczne kwalifikacje rozegrane są w Parku Łużniki w Moskwie. W stolicy Rosji występuje 20 reprezentacji podzielonych na pięć czterozespołowych grup. W pierwszej rundzie zespoły rozgrywają mecze grupowe systemem każdy z każdym. Następnie trzy najlepsze zespoły z każdej grupy plus jeden zespół z najlepszym bilansem z czwartego miejsca awansuje do kolejnej rundy. Później zostanie rozegrana 1/8 finału. Ośmiu zwycięzców zostanie ponownie przydzielonych do dwóch grup czterozespołowych. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zapewni sobie bezpośredni awans do finałów mistrzostw świata, a pozostałe cztery zespoły zagrają baraże o pozostałe jedno wolne miejsce.

 

Dwudzieste finały mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej (dziesiąte pod auspicjami FIFA) zostaną rozegrane w Asuncion od 21 listopada do 1 grudnia 2019 roku. Reprezentacja Polski dotychczas dwukrotnie grała na Mundialu. Historyczny występ miał miejsce w 2006 roku, a turniej odbył się na słynnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro.

 

Drugi raz w finałach beachsoccerowego mundialu Polacy zagrali w 2017 roku w Nassau (Bahamy). Wcześniej Polacy wygrali turniej eliminacyjny strefy europejskiej, który był rozegrany na przełomie sierpnia i września 2016 roku we włoskim Jesolo. Polacy nie tylko zapewnili sobie awans, ale wygrali cały turniej kwalifikacyjny.

 

KADRA POLSKI: Bramkarze: Maciej Marciniak (Boca Gdańsk), Dariusz Słowiński (KP Łódź). Zawodnicy w polu: Daniel Baran (Boca Gdańsk), Piotr Klepczarek (BSCC Łódź), Maciej Daniluk, Bartosz Szloser (obaj Hemako Sztutowo), Filip Gac, Paweł Friszkemut, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Karim Madani, Tomasz Poźniak (wszyscy KP Łódź). Trener: Marcin Stanisławski.

 

Podział na grupy turnieju kwalifikacyjnego strefy europejskiej:

 

Grupa A: Rosja, Niemcy, Węgry, Estonia
Grupa B: Portugalia, Francja, Norwegia, Mołdawia
Grupa C: Włochy, Polska, Czechy, Kazachstan
Grupa D: Hiszpania, Ukraina, Azerbejdżan, Łotwa
Grupa E: Szwajcaria, Białoruś, Turcja, Litwa

 

Transmisja meczu Polska - Włochy w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 17:30.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie