Beach Soccer: Polska wygrała z Niemcami w 1/8 finału turnieju w Moskwie!

Polska wygrała z Niemcami 3:2 po dogrywce w 1/8 finału europejskich eliminacji mistrzostw świata 2019. W kolejnej rundzie zmierzy się z Portugalią lub Litwą.

Podopieczni Marcina Stanisławskiego wyszli na prowadzenie w pierwszej części po bramce Daniela Barana. Spotkanie było wyrównane, jednak nasi rywale odrobili straty w trzeciej części meczu za sprawą fantastycznego uderzenia Christiana Biermanna. Trzy minuty przed końcem Polacy wyszli na prowadzenie 2:1 dzięki Maciejowi Danilukowi. Czterdzieści sekund przed końcem trzeciej części spotkania, po błędzie naszego bramkarza, Niemcy wyrównali wynik na 2:2 po strzale Saschy Weiraucha.

Potrzebne było rozegranie dodatkowych trzech minut. Dogrywka przyniosła pozytywne rozstrzygnięcie i dzięki przytomności Jakuba Jesionowskiego Polacy wyszli na zwycięskie prowadzenie 3:2 trzydzieści sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Reprezentacja Polski awansowała tym samym do 1/4 finału turnieju rozgrywanego w Moskwie. W tej fazie rozgrywek zmierzy się ze zwycięzcą pary Portugalia - Litwa.