MŚ U-21: Polska - Kuba. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 21 nie obroni wywalczonego dwa lata temu mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej, ale podopieczni Michała Bąkiewicza wciąż walczą o jak najwyższą lokatę na koniec zmagań. W drugiej fazie rozgrywek Biało-Czerwoni są niepokonani, a w środowe popołudnie zmierzą się z reprezentacją Kuby, która także na swoim koncie posiada komplet zwycięstw. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Przypomnijmy, że Polacy rozpoczęli zmagania w grupie D. Pierwszym rywalem była Brazylia, która zwyciężyła 3:1. Dzień później Biało-Czerwoni musieli pogodzić się z porażką z Włochami 0:3, co oznaczało utratę szansy na awans do strefy medalowej. Na osłodę ekipa dowodzona przez Bąkiewicza zwyciężyła Kanadę 3:1.

 

W drugiej fazie nasi siatkarze biorą udział w tzw. rundzie przegranych, gdzie toczy się rywalizacja o miejsca 9-16. Polski team zgodnie z oczekiwaniami uporał się bez straty seta z reprezentacjami Maroko oraz Tunezji. W trzecim starciu grupowym przeciwnikiem będzie Kuba, która również nie miała kłopotów z pokonaniem wspomnianych drużyn.

 

Konfrontacja z Kubańczykami będzie miała charakter wyłącznie prestiżowy, mający na celu podtrzymanie zwycięskiej passy. Jedni i drudzy zapewnili bowiem już sobie walkę o miejsca 9-12. Wciąż jednak nie wiadomo kto dołączy do tej dwójki, ponieważ w drugiej grupie nie znamy jeszcze rozstrzygnięć.

 

Polacy z Kubańczykami w tej kategorii wiekowej ostatni raz rywalizowali na poprzednich mistrzostwach świata i był to... finał tej imprezy. Wówczas, jak dobrze pamiętamy, naszym reprezentantom udało się zwyciężyć bez straty seta i dzięki temu sięgnąć po złoto. Mimo że tym razem rzeczywistość jest zgoła odmienna i starcie mistrzów z wicemistrzami globu odbędzie się o zdecydowanie niższą stawkę, to jednak konfrontacja dwóch najlepszych ekip poprzedniego mundialu U-21 dodaje smaczku tej rywalizacji.

 

WYNIKI I TERMINARZ MŚ U-21 SIATKARZY

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska U-21 - Kuba U-21 od godz. 18:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie