ICC: Manchester United lepszy od Tottenhamu w angielskim starciu

Manchester United pokonał Tottenham Hotspur w kolejnym meczu turnieju International Champions Cup. Gole dla "Czerwonych Diabłów" strzelili Anthony Martial i Angel Gomes. Z kolei dla ekipy "Kogutów" trafienie zanotował Lucas Moura.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli podopieczni Ole Gunnara Solskjæra, którzy udokumentowali swoją przewagę w 21. minucie meczu. Prostopadłe podanie Andreasa Pereiry wykorzystał Martial, który uderzeniem przy krótkim słupku pokonał Paulo Gazzanigę. W drugiej części gry obaj trenerzy dokonali w składach wielu zmian i Tottenham doprowadził do wyrównania.

W 65. minucie szczęśliwie gola strzelił Lucas. Uderzenie brazylijskiego napastnika odbiło się od defensorów Manchesteru i piłka przeleciała obok bezradnego Sergio Romero. Piętnaście minut później "Czerwone Diabły" raz jeszcze wyszły na prowadzenie. Tym razem trafienie zanotował 18-letni Gomes. Przy bramce nastolatka ponownie nie popisał się golkiper Tottenhamu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Manchesteru. Piłkarze tego klubu zanotowali tym samym drugie zwycięstwo podczas turnieju ICC - w pierwszej serii gier pokonali Inter Mediolan (1:0). Z kolei Tottenham w niedzielę wygrał z Juventusem (3:2).

Tottenham - Manchester United 1:2 (0:1)
Bramki: Lucas Moura 65 - Anthony Martial 21, Angel Gomes 80

Żółte kartki: Dele Alli, Japhet Tanganga - Andreas Pereira

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

27.07.2019 godz. 2:00: Real Madryt - Atletico Madryt (Metlife Stadium, East Rutherford, Foxboro, USA) - Polsat Sport

28.07.2019 godz. 21:00: AC Milan - Benfica Lizbona (Gillette Stadium, USA) - Polsat Sport

03.08.2019 godz. 18:30: Manchester United - AC Milan (Principality Stadium, Cardiff, Walia) - Polsat Sport

04.08.2019 godz. 16:00: Tottenham Hotspur - Inter Mediolan (Tottenham Hotspur Stadium, Londyn Anglia) - Polsat Sport

10.08.2019 godz. 18:00: Atletico Madryt - Juventus Turyn (Friends Arena, Sztokholm, Szwecja) - Polsat Sport

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea Londyn. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.