ICC: Porażka Fiorentiny na koniec zmagań. Kolejne występy Drągowskiego i Żurkowskiego

W nocy z środy na czwartek czasu polskiego na Red Bull Arena w Nowym Jorku odbyło się spotkanie pomiędzy Fiorentiną i Benfiką Lizbona w ramach rozgrywek International Champions Cup. Lepsi w tej rywalizacji okazali się zawodnicy z Portugalii, którzy wygrali 2:1. W barwach włoskiej ekipy zaprezentowali się Bartłomiej Drągowski oraz Szymon Żurkowski.

Dla Fiorentiny był to ostatni mecz w tegorocznych zmaganiach ICC. Przedstawiciel Serie A najpierw zwyciężył meksykańską Guadalajarę 2:1, a następnie uznał wyższość Arsenalu 0:3. W obu tych spotkaniach pojawili się reprezentanci Polski - Drągowski oraz Żurkowski. Nie inaczej było w trzeciej konfrontacji przeciwko Benfice, która również swój pierwszy mecz rozegrała przeciwko Guadalajarze, wygrywając pewnie 3:0.

Kibice na stadionie oraz przed telewizorami czekali niespełna dziesięć minut na pierwsze trafienie autorstwa Harisa Seferovicia, który sfinalizował akcję całego zespołu i z najbliższej odległości pokonał Pietro Terracciano. Odpowiedź rywali nastąpiła dwadzieścia minut później. Piłkę przed polem karnym przyjął Dusan Vlahovic, który płaskim strzałem przy krótkim słupku zaskoczył Ivana Zlobina.

Do przerwy widniał wynik remisowy. Na początku drugiej połowy między słupkami podopiecznych Vincenzo Montelli pojawił się Drągowski. Bramkarz Biało-Czerwonych nie miał jednak w tym spotkaniu zbyt wielu okazji do skutecznych interwencji (w sumie miał ich trzy). I gdy wydawało się, że zachowa on czyste konto, a spotkanie rozstrzygnie się w rzutach karnych, w doliczonym czasie gry kapitalnym, mocnym uderzeniem na listę strzelców zapisał się Brazylijczyk Caio. W tej sytuacji były golkiper m.in. Jagiellonii nie miał żadnych szans.

Odnotować należy także pojawienie się na murawie Żurkowskiego, który wszedł na boisko w 68. minucie za Riccardo Saponare.

Fiorentina zakończyła już zmagania w ICC, podczas gdy Benfica rozegra jeszcze jedno spotkanie 28 lipca przeciwko AC Milan.

Fiorentina - Benfica Lizbona 1:2 (1:1)
Bramki: Dusan Vlahovic 29 - Haris Seferovic 9, Caio 93