Liga Europy: Wygrana Atromitosu w meczu potencjalnych rywali Legii

Atromitos Ateny wygrał na wyjeździe ze słowackim DAC 1904 Dunajska Streda 2:1 (2:1) w pierwszym spotkaniu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Rewanż za tydzień. Zwycięzca dwumeczu spotka się w kolejnej rundzie z lepszym z pary Legia Warszawa - KuPS Kuopio. Warszawski zespół wygrał pierwszy mecz 1:0, a rewanż w Finlandii wcale nie będzie dla wicemistrzów Polski formalnością.

Wynik meczu na Słowacji został ustalony już do przerwy. Bramki dla greckiego zespołu zdobyli Argentyńczyk Javier Horacio Umbides (w 20. minucie) i Giorgos Manousos (43.), a gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Węgra Kristophera Vidy w 35. minucie na 1:1.

Piłkarzem Atromitosu jest Dawid Kort, były gracz m.in. Pogoni Szczecin i Wisły Kraków. W czwartek siedział na ławce rezerwowych.

Słowacki zespół w 1. rundzie kwalifikacji LE wyeliminował Cracovię. U siebie zremisował 1:1, a w Krakowie 2:2 po dogrywce i awansował dzięki większej liczbie goli strzelonych na wyjeździe.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.