Wszczęto dochodzenie ws. śmierci Dadaszewa. "Jestem pewny, że naruszono prawo"

Sporty walki
Wszczęto dochodzenie ws. śmierci Dadaszewa. "Jestem pewny, że naruszono prawo"
fot. własne

Rosyjski pięściarz Maksim Dadaszew zmarł we wtorek po tym, jak trafił do szpitala po przegranej walce bokserskiej z Subrielem Matiasem. Umar Kremlew poinformował, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie śmierci Dadaszewa. - Myślę, a nawet jestem pewny, że w tym przypadku prawo zostało naruszone - powiedział sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej.

Przypomnijmy, że 28-letni Dadaszew zmarł w szpitalu po tym, jak w nocy z soboty na niedzielę przegrał walkę z Subrielem Matiasem w Oxon Hill. Nie pomogła dwugodzinna operacja, podczas której usunięto mu krwiaka mózgu.

 

Zdaniem Kremlewa w trakcie i przed walką doszło do uchybień, dlatego Rosyjska Federacja zdecydowała się zainterweniować. - Myślę, a nawet jestem pewny, że w tym przypadku prawo zostało naruszone. Niektóre rzeczy powinny być zrobione inaczej przed walką, jak i w jej trakcie - powiedział sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej.

 

- Ten pojedynek powinien być wcześniej przerwany. Rozpoczęliśmy dochodzenie, wszystko będzie jasne po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną - stwierdził Kremlew.

 

Pojedynek Matiasa z Dadaszewem został przerwany po 11. rundzie przez obóz rosyjskiego pięściarza. W narożniku Rosjanina stał bardzo doświadczony szkoleniowiec Buddy McGirt. - Oglądałem walkę, oglądałem highlightsy i słuchałem słów Buddy'ego McGirta. Myślę, że ani sędzia, ani Buddy nie zrobili niczego złego - powiedział z kolei znany cutman, który w swojej karierze pracował z 25 mistrzami świata, czyli Dmitrij Łucznikow.

 

- Niestety Dadaszew przyjął zbyt wiele ciosów. Spektakularny boks, zwłaszcza amerykański boks zawodowy nie polega na pragmatycznym podejściu, ale na tym by ludzie mieli rozrywkę. Myślę, że ta sytuacja dużo pozmienia w branży bokserskiej, tak jak to miało miejsce w przeszłości. Na pewno nie będzie brawury, wszyscy rozumieją jak poważna jest sytuacja. Lekarze też będą pracowali ostrożniej, baczniej przyglądali się bokserom - dodał Łucznikow.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze