Zaskakujący pogrom! Siatkarze Iranu zdemolowali Brazylię

Siatkówka
Zaskakujący pogrom! Siatkarze Iranu zdemolowali Brazylię
fot. Cyfrasport

Siatkarze reprezentacji Brazylii przegrali w półfinale rozgrywanych w Bahrajnie mistrzostw świata juniorów (U–21) z Iranem 0:3. Niespodzianką nie jest może sam fakt porażki, ale jej rozmiary – w żadnym z setów ekipa Canarinhos nie przebrnęła nawet przez barierę dwudziestu oczek. W wielkim finale Iran zmierzy się z Włochami.

Brazylijczycy, którzy w pierwszej fazie mistrzostw rywalizowali z Polakami i wygrali wówczas 3:1, ponieśli wcześniej tylko jedną porażkę. Ulegli 0:3 reprezentacji Italii, mieli już jednak wówczas zapewniony awans do kolejnej rundy. Z kompletem zwycięstw przebrnęli kolejną fazę grupową i zameldowali się w czołowej czwórce turnieju. W półfinale nikt jednak nie spodziewał się tak jednostronnego widowiska. Siatkarze Iranu dominowali w każdym elemencie, a bilans punktowych zagrywek był wręcz miażdżący (9–0). Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył znany już z występów w pierwszej reprezentacji Porya Yali (18).
 
Drugi półfinał miał nieco bardziej wyrównany przebieg. Siatkarze Italii w starciu z Rosją przegrali co prawda pierwszą odsłonę, zakończoną rywalizacją na przewagi (24:26), w trzech kolejnych byli już jednak wyraźnie lepsi. W tej sytuacji w wielkim finale dojdzie do konfrontacji Włochy – Iran, a w meczu o brąz Rosja zmierzy się z Brazylią.
 

Półfinały MŚ siatkarzy U–21:

 

Włochy – Rosja 3:1 (24:26, 25:19, 25:22, 25:21)
Brazylia – Iran 0:3 (20:25, 14:25, 17:25)

 
Polscy siatkarze zakończą turniej meczem o 11. miejsce z reprezentacją Kanady. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza w piątek ulegli 2:3 Czechom, a drużyna spod znaku Klonowego Liścia przegrała 0:3 z Kubą. 
 
Oto pełny zestaw par meczów o lokaty MŚ U–21 2019:
 
o 15. miejsce: Maroko – Portoryko
o 13. miejsce: Egipt – Tunezja
o 11. miejsce: Polska – Kanada
o 9. miejsce: Kuba – Czechy
o 7. miejsce: Bahrajn – Korea Południowa 
o 5. miejsce: Chiny – Argentyna
o 3. miejsce: Rosja – Brazylia
FINAŁ: Włochy – Iran.
 
Mecz Polska – Kanada zaplanowano na godzinę 14.00; finał Włochy – Iran na godzinę 18.00.
 
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie