Najpierw Modena, później Kazań? Bednorz: Chcę spróbować wszystkiego

Siatkówka

Bartosz Bednorz świetnie odnalazł się na parkietach włoskiej Serie A i może być jedną z kluczowych postaci reprezentacji Polski w najważniejszych spotkaniach tego lata. Przyjmujący Modeny wypowiedział się na temat przyjęcia przez zespół Wilfredo Leona, swojej pozycji w zespole Vitala Heynena oraz potencjalnym transferze do Zenita Kazań.

Łukasz Kadziewicz: Było ciężko i intensywnie. To dla was taki rwany sezon. Intensywne granie, brak czasu na trening, nagle pojawiacie się tutaj i trzeba zacząć ostre przygotowania do kwalifikacji olimpijskich.
 
Bartosz Bednorz: Nie ma lekko, jesteśmy gotowi na ciężką pracę. Taki jest ten okres. Najważniejsze, żeby przygotować się do najważniejszej imprezy tego roku.
 
Przyjechałeś z Włoch z bagażem bardzo pozytywnych doświadczeń. Miałeś słabszy okres w tym sezonie, a potem wystrzeliłeś z formą. Widzisz siebie stojącego gdzieś między Wilfredo Leonem i Michałem Kubiakiem w podstawowej szóstce?
 
Zawsze podchodzę ambitnie i chciałbym się widzieć w składzie. Głupotą byłoby, gdybym powiedział inaczej. Wszystko pozostaje w rękach trenera, ja mogę dać mu jak najwięcej argumentów. Najważniejsze jest to, żeby pomóc drużynie i nieważne, jaka to będzie dwunastka. Chcemy po prostu się zakwalifikować i pojechać na igrzyska. Skład jest nieważny, ważne jest zdobyć medal.
 
Osoba Leona pojawia się w pełnym wymiarze w waszej zespole. Większa presja, większa jakość i koncentracja. Czy potraktowaliście go po prostu jako nową osobę w waszej grupie?
 
Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakim zawodnikiem jest Leon. Jeżeli chodzi o jakość, to ona zawsze była: są tutaj najlepsi zawodnicy w naszym kraju, nie ma co do tego wątpliwości. Każdy przyjął go bardzo dobrze, szybko się zaaklimatyzował i będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu.
 
Modena, a później Kazań?
 
Oj nie wiem, na razie mam kontrakt i skupiam się na tym, co będzie przez najbliższy rok. Zobaczymy, chciałbym spróbować wszystkiego.
Łukasz Kadziewicz, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze