ICC: Piątek nie pomógł Milanowi. Skromne zwycięstwo Benfiki

W meczu International Champions Cup Benfica Lizbona pokonała AC Milan 1:0. W spotkaniu zagrał Krzysztof Piątek, ale nie pomimo kilku prób nie znalazł drogi do bramki rywala. Jedynego gola strzelił Adel Taarabt.

W bieżącej edycji ICC Benfica spisuje się bardzo dobrze. W poprzednich dwóch meczach pokonała drużyny Fiorentiny oraz Guadalajary. Mecz z Milanem był ich ostatnim w ramach towarzyskiego turnieju.

W pierwszej połowie Milan wydawał się lepszą drużyną. Rossoneri mieli swoje okazje głównie za sprawą skrzydłowych, którzy szukali w polu karnym Piątka. Polski napastnik miał kilka sytuacji, a na szczególną uwagę zasługuje pudło z 44. minuty. „Il Pistolero” uderzył piłkę w pełnym biegu, ale ta minimalnie minęła słupek.

Gol dla Benfiki padł w drugiej części meczu po stałym fragmencie gry. Piłka po dośrodkowaniu trafiła przed pole karne, gdzie znajdował się Taarabt. Marokańczyk płaskim strzałem, po rykoszecie otworzył wynik meczu.

Piątek opuścił plac gry w 88. minucie. Zmienił go Daniel Maldini, syn słynnego Paolo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i druga porażka Milanu w ICC stała się faktem.

Następne spotkanie w ramach ICC AC Milan rozegra w Cardiff z Manchesterem United. Z kolei Lizbończycy wystąpią w spotkaniu o Superpuchar Portugalii.

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

03.08.2019 godz. 18:30: Manchester United - AC Milan (Principality Stadium, Cardiff, Walia) - Polsat Sport

04.08.2019 godz. 16:00: Tottenham Hotspur - Inter Mediolan (Tottenham Hotspur Stadium, Londyn Anglia) - Polsat Sport

10.08.2019 godz. 18:00: Atletico Madryt - Juventus Turyn (Friends Arena, Sztokholm, Szwecja) - Polsat Sport

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek.