Powrót króla zagrywki! Leon porozstawiał rywali po kątach (WIDEO)

Siatkówka

Zagrywka była mocną bronią polskich siatkarzy w drugim secie meczu towarzyskiego z Holandią. Błysnął w tym elemencie m.in. Wilfredo Leon, który w środkowej części tej odsłony popisał się serią kapitalnych serwisów.

Leon to jeden z najlepiej zagrywających siatkarzy świata. Jego serwisy nie raz i nie dwa rozstrzygały mecze, łącznie z tymi najważniejszymi, że przypomnę tu tylko finał Ligi Mistrzów w 2018 roku. W debiucie w reprezentacji Polski nie mógł wstrzelić się z dobrą zagrywką. Przyznawał, że musi jeszcze popracować nad tym elementem:
 
Jeszcze nie ma dobrej zagrywki. W końcu jednak przyjdzie. Ostatnio pracowaliśmy dużo nad blokiem i obroną. Teraz będziemy mieli kilka dni, aby dopracować serwis – mówił po sobotnim meczu z Holendrami. 
 
Jak się okazało, w drugim towarzyskim starciu było już znacznie lepiej. W drugiej partii pojawił się w polu serwisowym przy stanie 11:9 i serią świetnych zagrywek doprowadził do wyniku 16:9. Serwis był mocną bronią biało-czerwonych w tej odsłonie. Asami popisali się również Mateusz Bieniek i Dawid Konarski. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w kolejnych spotkaniach.
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie