Śliwka o grze na ataku: Musimy być na wszystko przygotowani

– Musimy być na wszystko przygotowani i to jest właśnie to próbowanie i eksperymentowanie póki jest jeszcze czas – powiedział Aleksander Śliwka, który w drugim towarzyskim starciu z Holandią zagrał na pozycji atakującego. Polscy siatkarze wygrali z Holendrami 3:0 w niedzielnym meczu, ale w dodatkowym secie przegrali 18:25. Dzień wcześniej gospodarze wygrali w takim samym stosunku, ale wówczas zwyciężyli również w dodatkowej odsłonie.

Po niedzielnym meczu Polska – Holandia powiedzieli:

Aleksander Śliwka (przyjmujący reprezentacji Polski): – Co do tego, że dziś grałem w ataku, to próbujemy różnych ustawień. Trener Heynen ma wiele pomysłów, jak tę drużynę ustawić i w jakich konfiguracjach możemy grać w przypadku ewentualnych problemów. Musimy być na wszystko przygotowani i to jest właśnie to próbowanie i eksperymentowanie póki jest jeszcze czas.

Mateusz Bieniek (środkowy reprezentacji Polski): – Inaczej się gra, jak wiadomo, że wygrało się spotkanie 3:0. Trenerzy umówili się na cztery sety i powinniśmy tego dodatkowego seta wygrać, ale Holendrzy wstrzelili się zagrywką - czy tak celowali, czy im się udało, to pozostawiam innym do oceny. Na osiem setów, które zagraliśmy przez te dwa dni z nimi, wygrali tylko jednego. Jestem zadowolony z tych dwóch meczów w naszym wykonaniu, ale myślę, że odpowiedź co do naszej formy dostaniemy podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, bo tam będziemy grali z mocnymi przeciwnikami. Holendrzy nie są drużyną ze światowego topu, są od nas dużo słabsi i te spotkania trzeba było po prostu wygrać.

Roberto Piazza (trener reprezentacji Holandii): – Cóż wygraliśmy dziś tylko dodatkowego seta. Mogliśmy się też pokusić o zwycięstwo w pierwszym, ale na początku zrobiliśmy kilka głupich błędów. Podarowaliśmy kilka prezentów Polakom i ciężko było potem wrócić do gry. Ale cieszę się, bo graliśmy znacznie lepiej niż wczoraj. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale doświadczenie w grze z tak silnym rywalem jak biało-czerwoni jest w tym wypadku najlepszą opcją.