Tragedia Shawcrossa! Fatalna kontuzja w meczu towarzyskim (WIDEO)

W jednym z przedsezonowych spotkań towarzyskich ogromny pech dopadł Ryana Shawcrossa. Obrońca Stoke City walczył o piłkę z Markiem Albrightonem, a po wślizgu noga wygięła mu się w nienaturalny sposób. Jest duże prawdopodobieństwo, że doświadczony stoper złamał kostkę.

Tego typu kontuzje w meczach towarzyskich to zawsze wielki ból dla klubu i samego zawodnika. Shawcross walczył o piłkę z Albrightonem z Leicester City, a wybijając ją prawą nogą w pechowy sposób postawił lewą. Niefortunny wślizg prawdopodobnie zakończy się złamaniem kostki przez zawodnika, co będzie oznaczać niezwykle długą i bolesną przerwę w jego karierze.

31-letnim obrońcą zajął się sztab medyczny, który błyskawicznie obsłużył go maską tlenową. Po kilku minutach znoszenia z murawy udał się on do szpitala. Sytuacja miała miejsce w ostatnich sekundach pierwszej połowy spotkania ostatecznie wygranego przez Lisy 2:1. Bramki zdobywali Youri Tielemans i wspomniany Albrighton - dla gospodarzy trafił Nick Powell.

Sytuacja mogła szczególnie zainteresować... fanów Arsenalu. W 2010 roku bowiem obrońca Garncarzy z nadmierną agresją zaatakował piłkarza Kanonierów, Aarona Ramseya, skutkiem czego było otwarte złamanie i długotrwała kontuzja Walijczyka. Niektórzy szli nawet krok dalej sugerując, że tak dotkliwa kontuzja w tak młodym wieku zahamowała ogromny talent pomocnika.

Niektórzy kibice nie potrafią jednak zachować się z klasą, mowa tutaj zarówno o kibicach The Gunners, jak i Stoke. Fani z Londynu wypominają Shawcrossowi tamto zajście, nazywając jego sobotnią tragedię "karmą", z kolei sympatycy Garncarzy śpiewali obraźliwe przyśpiewki, gdy Ramsey powrócił na Britannia Stadium (bet365 Stadium).