Reprezentanci Argentyny odmówią gry w kwalifikacjach do IO?

Siatkówka
Reprezentanci Argentyny odmówią gry w kwalifikacjach do IO?
fot. PAP

Trwa niezwykle napięta sytuacja na linii argentyński związek - siatkarze. Po kilku niekorzystnych decyzjach FeVA, czołowi siatkarze oraz siatkarki tamtejszej reprezentacji mają swoje żądania i zagrozili brakiem występu na zbliżających się turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020.

Reprezentanci Argentyny: Facundo Conte, Luciano De Cecco, Alexis González, Santiago Darraidou oraz reprezentantki: Yamila Nizetich i Julieta Lazcano pojawili się na konferencji prasowej jako przedstawiciele JuAVA (Związek Argentyńskich Siatkarzy i Siatkarek). Celem wizyty było wydanie twardego oświadczenia wobec FeVA, czyli Argentyńskiej Federacji. Ta w ostatnich miesiącach mocno zaszła za skórę zawodnikom.
 
Chodzi o niekorzystne decyzje związku, w tym zwiększenie prowizji za zagraniczny transfer argentyńskich siatkarzy, brak wypłat na czas oraz konsekwencji w rządach.
 
Wśród żądań znalazły się między innymi:
- zmniejszenie kosztów transferu zagranicznego o 30%
- uregulowanie wypłat za Ligę Narodów FIVB w 2018 roku
- zobowiązanie się do przelewów pieniędzy na czas podczas kolejnych turniejów - tak, aby zawodnicy nie musieli wykładać z własnej kieszeni
- zmiany w zarządzie i większa rola zawodników w tworzeniu Związku
 
Zawodnicy chcieliby wprowadzić w życie swoje żądania już podczas najbliższych turniejów, a w przypadku braku ich wypełnienia zagrozili nawet odpuszczeniem ich. 
 
Przypomnijmy, że miałyby to być kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Tokio! Panowie mają zmierzyć się w chińskim Ningbo z Kanadą, Finlandią i Chinami. Kobiety zaś czeka rozgrywka z Bułgarią, Kazachstanem oraz Stanami Zjednoczonymi.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie