Wyjaśniła się przyszłość Drągowskiego? Otrzyma nowy kontrakt i podwyżkę

Piłka nożna
Wyjaśniła się przyszłość Drągowskiego? Otrzyma nowy kontrakt i podwyżkę
fot. Cyfrasport

Jeszcze niedawno wydawało się, że Bartłomiej Drągowski zostanie sprzedany przez Fiorentinę do innego klubu. Jednak w międzyczasie wiele się wydarzyło i niemal na pewno polski bramkarz zostanie w klubie. Dziennikarz Simone Torricini z serwisu violanews.com poinformował, że blisko 22-latek lada moment przedłuży kontrakt z klubem z Florencji.

Drągowski ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Empoli, które spadło do Serie B. Jednak nasz bramkarz był jednym z najjaśniejszych punktów ekipy z Toskanii. Ze względu na świetną postawę młody zawodnik zwrócił na siebie uwagę wielu klubów.

 

Białostoczanina w swoich szeregach chciały mieć przede wszystkim kluby Premier League - West Ham United, AFC Bournemouth oraz Southampton. Jednak ACF Fiorentina po tym jak wypożyczyła na dwa lata Albana Lafonta do FC Nantes, nie zamierza pozbywać się Drągowskiego.

 

Jak podaje serwis violanews.com w czwartek rano wychowanek Jagiellonii wraz z dyrektorem sportowym klubu ze stolicy Toskanii Daniele Prade osiągnęli porozumienie w sprawie podpisania nowego kontraktu. Drągowski ma przedłużyć umowę o rok, która będzie wiązać go z klubem do 2022 roku (obecna wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku). Ponadto Polak otrzyma znaczną podwyżkę.

 

Trener "Violi" Vincenzo Montella od początku okresu przygotowawczego postawił na Drągowskiego. Włoski taktyk w oparciu o naszego rodaka chce budować defensywę swojej drużyny.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie