Memoriał Wagnera: Serbia wygrała z Finlandią

W drugim piątkowym meczu rozgrywanego w Krakowie XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Finlandia przegrała z Serbią 1:3. We wcześniej rozegranym spotkaniu Polska uległa Brazylii 1:3.

Obie ekipy poniosły porażki w swych pierwszych meczach na Memoriale Wagnera. Serbia uległa 1:3 Polsce, a Finowie nie mieli nic do powiedzenia w konfrontacji z Brazylią, przegrywając w kiepskim stylu 0:3.

W spotkaniu z grającymi w rezerwowym składzie Serbami wypadli już znacznie lepiej. Urwali faworyzowanemu przeciwnikowi pierwszą partię (25:21), w dwóch kolejnych górą byli podopieczni trenera Nicoli Grbicia (20:25, 21:25), choć w trzecim secie to Finowie mieli przewagę do drugiej przerwy technicznej. Set numer cztery był wyrównany i zakończył się rywalizacją na przewagi. Zwycięsko wyszła z niej Serbia, kończąc mecz asem serwisowym Lazara Cirovicia (26:28).

W sobotę, w ostatnim dniu Memoriału Wagnera,  Brazylijczycy zagrają z Serbią, a Polacy z Finlandią.

Terminarz i plan transmisji Memoriału Wagnera 2019 (Kraków, 1–3 sierpnia):

2019-08-01: Polska - Serbia 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:22)
2019-08-01: Brazylia – Finlandia 3:0 (25:15, 25:12, 25:16)

2019-08-02: Polska – Brazylia 1:3 (20:25, 25:21, 27:29, 22:25)
2019-08-02: Finlandia – Serbia 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 26:28)

2019-08-03: Serbia – Brazylia (sobota, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-03: Polska – Finlandia (sobota, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport).