Fortuna 1 Liga: Beniaminek z Grudziądza nie zwalnia tempa

Bardzo dobrze sezon 2019/20 w pierwszej lidze zaczęli piłkarze Olimpii Grudziądz. Beniaminek na inaugurację rozbił Chrobrego Głogów 5:0, a w sobotę na wyjeździe wygrał ze spadkowiczem z ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Zwycięską bramkę w 75. minucie zdobył Portugalczyk Tiago Alves.

Komplet sześciu punktów mają jeszcze dwie drużyny - Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz inny beniaminek Radomiak Radom. "Słoniki" już w piątek skromnie wygrały z Chrobrym Głogów 1:0. Zwycięstwo zawdzięczają Łotyszowi Vladislavsowi Gutkovskisowi.

Radomiak natomiast na własnym stadionie pokonał Stomil Olsztyn 2:1, choć przegrywał od piątej minuty. Prowadzenie gościom dał Artur Siemaszko. W 13. wyrównał Mateusz Michalski, a w końcówce trzy punkty gospodarzom zapewnił Patryk Mikita.

Dobrej serii beniaminków nie podtrzymał GKS Bełchatów, który uległ na wyjeździe Warcie Poznań 0:1.

Rozczarowała mające ekstraklasowe aspiracje Stal Mielec tylko remisując u siebie z Wigrami Suwałki 1:1. W 23. minucie prowadzenie gospodarzom z rzutu karnego dał Słowak Martin Dobrotka, ale w 77. wyrównał Cezary Sauczek.

Na szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej liczą w Legnicy. Miedź po lekkim falstarcie na inaugurację, jakim był bezbramkowy remis u siebie z Odrą Opole, w piątek na wyjeździe wygrała z Sandecją Nowy Sącz 2:1. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Dla gości trafiali znany z występów w Legii Warszawa Estończyk Henrik Ojamaa i Tadeusz Socha, a dla Sandecji Słowak Michal Piter-Bucko.

Drugą serię w niedzielę zakończy spotkanie Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała.