Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polska – Tajlandia. Relacja i wynik na żywo

Inne

Polskie siatkarki zmierzą się z Tajlandią w swym drugim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Biało-czerwone chcą wygrać to spotkanie, by z dwoma zwycięstwami na koncie przystąpić w niedzielę do decydującego starcia z Serbią. Relacja na żywo z meczu Polska – Tajlandia na Polsatsport.pl od godziny 20.30.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zmagania w Hali Orbita we Wrocławiu rozpoczęły od zwycięstwa 3:0 nad reprezentacją Portoryko. Nie był to jednak dla biało-czerwonych łatwy mecz. W pierwszym secie, po groźnie wyglądającym upadku, boisko musiała opuścić Magdalena Stysiak. Jak się okazało, uraz młodej przyjmującej nie był zbyt groźny, ale przeciwko Portoryko nie wybiegła już na parkiet. Sporo emocji, tym razem już czysto sportowych, przyniósł set numer dwa. Polki przegrywały 21:24, ale zdołały doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrały tę wojnę nerwów 30:28.
 

Kto by nie stał po drugiej stronie siatki, my jesteśmy nastawione na zwyciężanie. Jesteśmy głodne wygranych i chcemy jechać na igrzyska – powiedziała po meczu libero reprezentacji Polski Maria Stenzel.

 
Reprezentacja Serbii w swym pierwszym meczu gładko wygrała z Tajlandią 3:0. W sobotę, również bez większych kłopotów rozprawiła się w trzech setach z ekipą Portoryko. Jeśli Polki pokonają Tajki, to niedzielny mecz Polska – Serbia wyłoni zwycięzcę turnieju, czyli drużynę, która wywalczy olimpijski awans.
 
Relacja na żywo z meczu Polska – Tajlandia na Polsatsport.pl w sobotę 3 sierpnia od godziny 20.30.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze