Fortuna 1 Liga: Wygrana Podbeskidzia Bielsko-Biała w Chojnicach

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 1:0 w drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi. Zwycięskiego gola strzelił Mario Roginić. Była to pierwsza wygrana podopiecznych Krzysztofa Brede w tym sezonie.

Podbeskidzie zgarnęło komplet punktów w ostatnim meczu drugiej serii gier na zapleczu ekstraklasy. Decydującego gola zdobył w 31. minucie Roginić, który wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Sierpiny. Dla Chorwata był to premierowy gol w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Goście grali z przewagą jednego zawodnika od 64. minuty, gdy drugą żółtą kartkę otrzymał Hubert Wołąkiewicz. Bohater meczu sprzed tygodnia z Wigrami Suwałki (1:1) poważnie osłabił swój zespół, ale mimo to gospodarze nie rezygnowali i dążyli do zdobycia wyrównującego gola. W końcówce meczu postawili wszystko na jedną kartę, narażając się na kontry, ale Podbeskidziu brakowało skuteczności.

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

Bramka: Roginić 31

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jan Mudra, Seweryn Michalski, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak - Michał Sacharuk, Paweł Zawistowski (46. Michal Obrocnik), Bartosz Wolski, Wojciech Trochim (71. Janusz Surdykowski), Mateusz Kuzimski (46. Jacek Podgórski) - Tomasz Mikołajczak

Podbeskidzie: Martin Polacek - Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, 20. Dmytro Baszłaj, Filip Modelski - Karol Danielak (75. Adrian Rakowski), Konrad Sieracki (75. Filip Laskowski), Rafał Figiel, Tomasz Nowak, Łukasz Sierpina (84. Kacper Gach) - Marko Roginić

Żółte kartki: Wolski, Wołąkiewicz, Mikołajczak - Sieracki, Sierpina, Rakowski

Czerwona kartka: Wołąkiewicz (64, Chojniczanka, za drugą żółtą)