MP w strzelectwie: Flota Gdynia najskuteczniejsza

Zawodnicy Floty Gdynia aż siedem razy stawali na podium podczas mistrzostw Polski w strzelectwie, które odbywały się we Wrocławiu. Świetnie spisali się też przedstawiciele Legii Warszawa sięgając po sześć medali. Praktycznie od początku do końca zawodów rywalizacja toczyła się między tymi dwoma klubami.

Dwa początkowe dni zmagań należały do zawodników Legii i Floty, którzy w trzech rozegranych konkurencjach, zdobyli łącznie osiem  z dziewięciu możliwych do wywalczenia medali. Legioniści zajęli całe podium w karabinie 3x40 mężczyzn, zawodnikom z Gdyni ta sztuka prawie udała się dwa razy. W pistolecie dowolnym mężczyzn sięgnęli po srebro i brąz, a w pistolecie sportowym kobiet po złoto i srebro. W sumie zawodnicy tych klubów zdobyli prawie połowę krążków - 13 z 27.

Dwa razy mistrzem Polski został Tomasz Bartnik. Mistrz świata z 2018 roku w strzelaniu z karabinu w trzech postawach zdobył złoto w swojej koronnej konkurencji oraz w karabinie w pozycji leżącej. Miał więc ogromny wkład w zdobycze Legii.

- Wygraliśmy również drużynowo jako Legia Warszawa przy okazji ustanawiając rekord Polski - dodał zawodnik. We wspomnianej drużynie strzelali jeszcze Maciej Wojtasiak i Robert Kraskowski. Łącznie warszawianie zdobyli 3510 pkt.

Głośno było też o zawodniczkach klubu Społem Łódź. W finale 3X40 Agnieszka Nagay, Katarzyna Komorowska i Klaudia Buczek również ustanowiły rekord Polski - 3467 punktów.

W lutym przyszłego roku Wrocław będzie gospodarzem kolejnej ważnej imprezy strzeleckiej. W stolicy Dolnego Śląska rozegrane będą Mistrzostwa Europy. Czołowi zawodnicy kontynentu będą walczyć o punkty do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020. Będzie to jedna z ostatnich szans na poprawienie swojego rankingu.