Lang: Godnie uczciliśmy pamięć Lambrechta

Inne
Lang: Godnie uczciliśmy pamięć Lambrechta
fot. PAP

- Godnie uczciliśmy pamięć Bjorga Lambrechta – powiedział dyrektor wyścigu Tour de Pologne Czesław Lang po etapie dedykowanym młodemu kolarzowi grupy Lotto Fix All. Belg zmarł dzień wcześniej wskutek tragicznego wypadku.

- Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby uczcić pamięć Bjorga. Myślę, że wyszliśmy z tego z honorem. Daliśmy wsparcie belgijskiej drużynie. Rozmawiałem z dyrektorami wielu grup i są wdzięczni, że podjęliśmy takie decyzje. Docenili, że Polacy tak pięknie się zachowali, że ten etap udało się przeprowadzić dumnie i dostojnie – podkreślił Lang.

 

Na wtorkowym etapie kolarze się nie ścigali. Minutą ciszy uczcili pamięć Lambrechta na starcie w Jaworznie, na mecie na górze Kocierz oraz na 48. kilometrze, tym samym, na którym w poniedziałek doszło do tragicznego wypadku. Skróconą do 133 km trasę przejechali powoli i w skupieniu.

 

- To był jeden z najtragiczniejszych dni w historii wyścigu, ale najważniejsze, że przeżyliśmy go razem. Wspaniale zachowali się nasi kibice, którzy pokazali, że Polacy, to fantastyczny naród. Potrafimy się bawić, a w trudnych momentach potrafimy się zjednoczyć – dodał Lang.

 

Dyrektor wyścigu zapowiedział także, że dalsza część wyścigu odbędzie się zgodnie z planem, ale w pewnym wyciszeniu i bez „hucznych dekoracji” na metach trzech pozostałych etapów w Bielsku-Białej, Kościelisku i Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Do tragicznego wypadku doszło w pierwszej części poniedziałkowego etapu w okolicach Żor. 22-letni Lambrecht uderzył w betonowy przepust na drodze i na miejscu był reanimowany, a następnie przewieziony do szpitala w Rybniku. Zmarł na stole operacyjnym w wyniku poważnych obrażeń klatki piersiowej i jamy brzusznej.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze